|

Maroko: 10-20 X 2024

Maroko kusi egzotyką, bajkową scenerią i tysiącem tętniących życiem barw i zapachów. To wspaniałe miejsce na przeżycie prawdziwej, afrykańskiej przygody. Marrakesz, Casablanca, Fez, a także głośne bazary i place, żar pustyni i naturalne piękno Góry Atlas – to tylko część magicznego Maroka. Maroko słynie również ze swoich plaż i atrakcyjnych nadmorskich miast. W Maroku można zasmakować uroków pustyni. Z miasta Erfoud na skraju Sahary można wyruszyć wielbłądami na pustynię i poznać smak życia Beduinów. Pustynne krajobrazy zapierają dech w piersiach. To wszystko będzie naszym udziałem w czasie październikowej wyprawy do Maroka.
Wstępnie na wyjazd do Maroka można się zapisać, dzwoniąc pod numer tel. 347 876 3738  lub pisząc na adres: rkoper2@gmail.com  / rkoper@hotmail.com  / ny.podroznik@gmail.com  lub dzwoniąc pod numer tel. 347 876 3738 
Fez
Ceuta
gibraltar
marrakesz
meknes
malaga
rabat
tanger
Volubilis
previous arrow
next arrow

I – II DZIEŃ (10-11 X)- NOWY JORK – MARRAKESZ

Przelot na trasie Nowy Jork – Marrakesz. Zakwaterowanie w hotelu. Ewntualne zwiedzanie miasta. Nocleg.

III DZIEŃ (12 X) – CASABLANCA

Casablanka – największe miasto Maroka, gospodarcza stolica kraju. Zwiedzanie majestatycznego meczetu Hassana II, trzeciego pod względem wielkości meczetu świata z najwyższym minaretem (200 m), spacer po mieście: plac Mohammeda V z architekturą neomauretańską, ulica handlowa z kamienicami w stylu art. Nocleg.

IV DZIEŃ (13X) – CASABLANCA – RABAT – CHEFCHAUEN

Rabat – administracyjna stolica Maroka. Zwiedzanie miasta: imponująca dzielnica królewska z pałacem i okazałą bramą Bab ar-Rouah, Kasbah of the Oudayas – ogród andaluzyjski i dawny ufortyfikowany obóz wojskowy. Wizyta w mauzoleum Mohammeda V z nieukończonym ogromnym meczetem i wieżą Hassana, stara medina, muzeum archeologiczne.  Przejazd do Chefchauen – urokliwego miasta słynącego z budynków o niebieskiej fasadzie. Nocleg.

V DZIEŃ (14 X) – CHEFCHAUEN – MEKNES – FEZ

Meknses – dawnej imperialna stolica, miasto pięknych bram, znane z ruin olbrzymiego kompleksu pałacowego zwanego Wersalem Maroka. Spacer obok monumentalnej bramy Bab Mansour, która jest największą budowlą tego typu w północnej Afryce, dalej obok mauzoleum jednego z najokrutniejszych sułtanów – Mulaja Ismaila (w trakcie prac remontowych wewnątrz do 2018 r.), zwiedzanie spichlerzy i stajni dla 12 tys. koni. Przejazd do Fezu. Nocleg.

VI DZIEŃ (15 X)– FEZ

Fez – najstarsze i najbardziej dostojne miasto sułtańskie, stolica religijna, kulturalna i intelektualna Maroka, miasto tysiąca meczetów. Spacer po Fez el-Bali – labiryncie 9 tys. krętych uliczek medyny objętej patronatem UNESCO, fontanna przy Pałacu Nejjarine, XIV – wieczna szkoła religijna tzw. medresa, brama Bab Boujloud, plac przed Pałacem Królewskim. Nocleg.

VII DZIEŃ (16 X) – FEZ – ERFOUD – MERZOUGA

Przejazd ku pustyni, trasą pełną wspaniałych widoków przez miasteczko Ifran do Mideltu, pięknie położonego na granicy między Średnim, a Wysokim Atlasem. Następnie przejazd drogą widokową przez przełomy rzeki Ziz (Gorges du Ziz) – to jedna z niewątpliwych  przyrodniczych atrakcji kraju. Przejazd przez Er Raszidię – miasto rozbudowane przez Francuzów wokół garnizonu wojskowego. Przyjazd do położonego na skraju Sahary, miasta Erfoud. Przejazd jeepami, aby pojeździć na wielbłądach, dostać się na szczyt wspaniałych wydm Merzougi i obejrzeć zachód słońca. Nocleg.

VIII DZIEŃ (17 X) – MERZOUGA – TINGHIR – OUARZAZATE

Berberyjskie śniadanie i wyjazd do Tinghir, położonego pomiędzy górami Atlasu Wysokiego i Saghro, położonego na wysokości ponad 1300 m n.p.m. ze szczytami sięgającymi 3000 m n.p.m. na północy. Ouarzazate – to główne miasto na południe od marokańskich gór Atlasu Wysokiego jest znane jako brama do Sahary. Jego ogromna Kasbah of Taourirt, w której mieści się XIX-wieczny pałac, oferuje widok na otaczający skalisty krajobraz, który pojawia się w kilku filmach. Nocleg.

IX DZIEŃ (18 X) – OUARZAZATE – AGADIR

Zwiedzanie kasby Taourirt, dawnej rezydencji paszy Marrakeszu El Glaoui w okresie francuskiego protektoratu, ufortyfikowane miasto z czerwonej ziemi -Aït-ben-Haddou, gaje palmowe Doliny Draa. Aït Ben Haddou to małe, znane miasteczko, którego historia sięga czasów dominacji klanu Aït Aissa. Armia Youssoufa Ibn Tachfina, berberyjskiego króla z dynastii Almorawidów, przybywająca z Sahary do Marrakeszu, inwestuje w region i nadaje klanowi nazwę Aït-ben-Haddou. Region ten stał się wówczas miejscem strategicznym i obowiązkowym przejściem dla karawan korzystających z przełęczy Tizi Telouet i Tizi Tichka. Przyjazd do Agadiru późnym popołudniem. Nocleg.

X DZIEŃ (19 X) – AGADIR

Czas wolny na odpoczynek. Nocleg.

XI DZIEŃ (20 X) – AGADIR – ESSAOUIRA – MARRAKESZ

Krótki postój w Essaouira – miasto położone nad brzegiem Oceanu Atlantyckiego, jeden z najstarszych i najważniejszych rybackich portów Maroka. Obok portugalskich, i amerykańskich akcentów w uliczkach tego miasta, na murach dawnego konsulatu francuskiego znajdziemy upamiętnienie  pobytu św. Karola de Foucauld. Przejazd do Marrakeszu. Marrakesz – położony u stóp Atlasu Wysokiego, tętniąca życiem egzotyczna metropolia, nazywana czerwoną perłą rzuconą na Atlas. Wieczór marokański – kolacja w beduińskim namiocie i występ zespołów folklorystycznych. Nocleg.

XII DZIEŃ (21 X)– MARRAKESZ

Marrakesz – miasto od którego pochodzi nazwa Maroka, jedno z najciekawszych miast świata, z którym związanych jest wiele legend. Spacer po mieście schowanym za murami z ważnym minaretem Koutoubia, arcydziełem islamskiej architektury, XVI – wieczne mauzoleum dynastii Sadytów, arystokratyczny Pałac Bahia z ogrodem w stylu mauretańskim, ogród botaniczny należący do Yves St. Laurent’a, plac Jamaa el-Fna. Nocleg.

XIII DZIEŃ (22 X)– MARRAKESZ – NOWY JORK

Przelot na tracie Marrakesz – Nowy Jork

 

Na dzisiaj (17 maja 2023r), przy obecnym kursie dolara i grupie liczącej 40 osób cena wyjazdu wynosi $2 600. W przyszłym roku cena może ulec nieznacznej zmianie. 

W tej cenie:

-10 noclegów w hotelach 4* 

– 1 nocleg w obiekcie typu Riad w Merzouga 

/pokoje dwuosobowe, dopłata do pokoju jednoosobowego na całej trasie 340 EUR/

– wyżywienie 2 razy dziennie /w Agadir all inclusive/

– przejazdy autokarem wg programu

– bilety wstępu według programu

– opiekę polskojęzycznego pilota/ przewodnika

– opiekę lokalnego przewodnika 

– składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy 

– ubezpieczenie KL i NNW /zawiera ubezpieczenie od chorób przewlekłych/

Wstępnie można się zapisać pisząc na adres: rkoper2@gmail.com  / rkoper@hotmail.com  / ny.podroznik@gmail.com  lub dzwoniąc pod numer tel. 347 876 3738