|

Madjugorie-Chorwacja-Węgry-Bośnia-Harcegowina.

Każdy kupuje indywidualne bilet lotniczy do Polski. Do Rzeszowa można przylecieć dzień wcześniej i zatrzymać się w hotelu i rano wyruszyć w drogę (zarezerwujemy hotel). 

Data wyjazdu i cena będzie podana, gdy odpowiednia liczba osób zgłosi chęć wyjazdu. 

1 DZIEŃ : O GODZ. 7:00 WYJAZD Z RZESZOWA

W trakcie przejazdu przerwa na posiłek. Zwiedzanie Budapesztu: Plac Bohaterów, Vajdahunyad, przejazd aleją Andrassy, wzgórze zamkowe, obiadokolacja, wzgórze Gelerta – niezwykła, wieczorna panorama Budapesztu. Zakwaterowanie i nocleg w Budapeszcie.

2 DZIEŃ : PO ŚNIADANIU PRZEJAZD DO STOLICY CHORWACJI ZAGRZEBIA

Zwiedzanie jednego z najstarszych miast Europy z licznymi zabytkami i atrakcjami światowej klasy. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Plitvickich Jezior.

3 DZIEŃ : PO ŚNIADANIU ZWIEDZANIE NAJWIĘKSZEJ CHORWACKIEJ ATRAKCJI

Parku Narodowego Plitvickie Jeziora, który znajduje się w spisie światowego przyrodniczego dziedzictwa UNESCO. Stanowi je 16 jezior na różnych wysokościach, przedzielonych wodospadami. Woda przelewa się z jeziora do jeziora, tworząc liczne wodospady i kaskady. Przewidziany jest rejs statkiem na jeziorach. Przejazd na nocleg i obiadokolację do Medzugorje.

4 DZIEŃ: PO ŚNIADANIU ZWIEDZANIE MEDZUGORJE

Góra objawień, wspólnota Cenakolo, centrum Medzugorje, Msza Święta w Kaplicy Objawień, wodospady Kravica, obiadokolacja i nocleg w Medzugorje. Wieczorny czas wolny w centrum Medzugorje na zakupy Pamiątek. Następnie pojedziemy na urocze Tarasy, gdzie będzie pieczenie jagnięcia. Skosztujemy jagnięciny zakrapianej rakiją – najsłynniejszym chorwackim alkoholem.

5 DZIEŃ: PO ŚNIADANIU CAŁODZIENNA WYCIECZKA DO DUBROWNIKA

Zwiedzanie starówki w obrębie murów obronnych. Msza Święta w kościele św. Błażeja z błogosławieństwem świecami. Wyjazd kolejką na górę Syrcz, taras widokowy. Ten widok został uznawany przez Amerykanów za najpiękniejszy w świecie. Zwiedzanie pozostałości po Napoleońskim Fort Imperial czas wolny. Powrót do Medzugorje na obiadokolację i nocleg.

6 DZIEŃ: WYJŚCIE NA GÓRĘ KRIŻEWAC, ŚNIADANIE, WYCIECZKA DO MOSTARU

Którego starówka i most zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. W tym przeuroczym miasteczku, jak nigdzie indziej można poczuć bałkański klimat. Zwiedzamy jeszcze dom turecki, źródła rzeki Buna, klasztor Derwiszów. Powrót do Medzugorje. Obiadokolacja, wieczorny spacer i uczestnictwo w międzynarodowej Mszy Świętej, nocleg w Medzugorje.

7 DZIEŃ: PO ŚNIADANIU PRZEJAZD DO VEPRIĆ – BAŁKAŃSKIE LOURDES

Gdzie odprawimy Mszę św. Przejazd do Splitu i zwiedzanie i miasta. Split to drugie co do wielkości chorwackie miasto i równocześnie stolica Dalmacji. Największą tutejszą atrakcją są pozostałości gigantycznego pałacu rzymskiego cesarza Dioklecjana. Czas wolny. Ze Splitu popłyniemy statkiem do portowego miasta Trogir, które zostało założone w III wieku przed narodzeniem Chrystusa. Spacer uroczymi uliczkami starówki przenosi nas do odległej epoki. Przejazd na obiadokolację i nocleg do miejscowości Vodice. Vodice są położone nad morzem w rozległej zatoce i znane są z wielu zabytków atrakcji i imprez. Miasto jest zdobywcą tytułu „ Kwiat Turystyczny“.

8 DZIEŃ: PO ŚNIADANIU CAŁODZIENNY REJS BŁĘKITNYMI WODAMI ADRIATYKU

Na Archipelag Kornati, który składa się z 149 wysyp, wysepek i raf kolorowych. Odwiedzimy dwie z najpiękniejsze, a na jednej z nich będziemy mogli skorzystać z plaży i morskiej kąpieli. Po powrocie na łódź czekać będzie na nas świeżo złowiona, grillowana ryba. Przejazd na obiadokolację i nocleg w Otocac, które ma bardzo bogatą historię, sięgająca czasów przed narodzeniem Chrystusa. Oryginalna atmosfera, architektura, przenoszą nas w wyobraźni w odległe czasy. Rzeka Gacka dodaje szczególnego uroku tej miejscowości.

9-10 DZIEŃ : PO ŚNIADANIU PRZEJAZD DO POLSKI

W trakcie przejazdu obiad. Odwiedzimy także niektóre z mijanych miast. „Białą noc” rozpoczniemy degustacją węgierskiego wina. O godz. 23:00 zakończymy degustację i z winnymi zapasami wyruszymy do Polski. W czasie nocnych postojów będziemy mieli okazję obserwować najbardziej rozgwieżdżone, sierpniowe niebo z tysiącami „spadających gwiazd”. Do Rzeszowa dojedziemy na godz. 6:00- 7:00 rano.

Świadczenia:

Będą podane w bliższym czasie.

Uwagi praktyczne:

Należy zabrać ze sobą nakrycie głowy, wygodne obuwie, strój kąpielowy, olejki do opalania, okulary przeciwsłoneczne, radio ze słuchawkami lub telefon komórkowy z radiem- w celu słuchania tłumaczeń mszy św., modlitw i spotkań.

Cena:

Będzie podana w bliższym czasie

Już dzisiaj możemy zgłaszać na wyjazd: ny.podroznik@gmail.com / rkoper@hotmail.com Tel. 347 876 3738.

Można przesłać formularz zgłoszeniowy na adres:

New York Travel Club / 60-09 56 Drive / Maspeth NY 11378   

FORMULARZ-ZGŁOSZENIE

Więcej szczegółów podamy w bliższym czasie. 

Filmik z naszej poprzedniej pielgrzymki