Budujemy sierociniec

Jeżeli chcesz włączyć się w budowę szczęścia naszych dzieci proszę przeczytaj poniższy tekst. Jeżeli uznasz, że warto się nad tym zastanowić to prześlij tę informacje swoim znajomym. Pozdrawiam!!! Budowa przyszłości i nadziei dzieci porzuconych lub nie mających rodziców – Bukanga, Tanzania

Nasz Projekt dotyczy żyjących w Tanzanii dzieci, które nie maja żadnej pomocy od swoich rodziców lub też rodzin. Widzieliście na naszej stronie zdjęcia z naszymi dziećmi, mieszkają w ośrodku dla osób chorych psychicznie, nie muszę opisywać konsekwencji wychowawczych wypływających z tego faktu. Priorytetem projektu jest budowa przyszłości dzieci poprzez edukacje, oraz otoczenie ich opieką. W całej Tanzanii jak również w naszym rejonie Mara jest bardzo dużo dzieci , które potrzebują pomocy innych dlatego też powstała myśl aby zbudować dla nich Centrum, które zapewni im przyszłość. W Centrum Samarytańskimi , bo taką ma przyjąć nazwę, szczególnie będzie zwracało się uwagę na edukacje, ale również na rozwój kultury, sportu .

Dzieci zamieszkujące ośrodek będą dzieliły się swoim doświadczeniem z dziećmi z pobliskiej wioski. Również dla dzieci z zewnątrz będą prowadzone różne zajęcia wychowawcze .Szczególną uwagę będziemy zwracać również na naukę języka angielskiego, który jest niezbędnym w budowie przyszłości gdyż wszystkie egzaminy na terenie Tanzanii odbywają się właśnie w tym języku.

Ze względu na to iż w Centrum również ma powstać Ośrodek Zdrowia , dzieci jak również mieszkańcy wioski Bukanga będą korzystać z pomocy medycznej także będą przeprowadzane seminaria na tematy medyczne, dotyczące dbania o zdrowie.

Zazwyczaj dzieci nie mające wsparcia rodziny sa dyskryminowane, wykorzystywane przez niektórych dlatego dzięki temu Centrum chcemy walczyć z tym negatywnym czynnikiem, które występuje w społeczeństwie. Dzięki temu iż cały czas będą przebywać z nimi Siostry Samarytanki , będą budować razem dom.

Centrum ma powstać w Bukanga tj. wioska leżąca ok. 10 km od Musomy licząca 1900 mieszkańców, którzy w większości są rybakami albo rolnikami. Jest to bardzo biedne społeczeństwo. Na terenie tej wioski jest już 33 dzieci, które nie maja nikogo. Ogólnie Ośrodek pomieści 72 dzieci. Centrum Samarytańskie to budynek składający się z czterech skrzydeł: Pierwsze ma obejmować Ośrodek zdrowia i pokoje dla chorych, drugie skrzydło to klasy dla dzieci oraz cześć pokoi sypialnych, trzecie skrzydło to same pokoje sypialne i czwarte skrzydło to cześć gospodarcza a więc kuchnia , jadalnia, stor na żywność, pralnia, szwalnia. Powierzchnia zabudowy wynosi 1000m2. Centrum będzie zbudowane na terenie , które otrzymaliśmy od tutejszego Biskupa.

Ufamy , że znajdą się ludzie, którzy będą chcieli wyłączyć się razem z nami w budowę przyszłości naszych dzieci. Na zdjęciach zamieściłam teren budowy, można zerknąć…..jak również dla tych, którzy mają możliwości finansowe, numery konta w Polsce i w Tanzanii są umieszczone na naszej stronie w informacjach o nas. Ale szczególnie proszę o modlitwę za to nasze dzieło w roku Miłosierdzia aby nasze dzieci dzięki ludziom o dobrych sercach zamieszkały w prawdziwym , pełnym miłości domu.

Siostra Rut Ciesielska, samarytanka z Tanzanii