Wyruszając w najdalsze zakątki świata oprócz bogactwa spotykaliśmy także skrajną biedę. Widzieliśmy dzieci, którym zagrażała śmierć głodowa. Poruszeni tą biedą na różne sposoby staraliśmy się je wspierać. Kierowani chrześcijańską miłością w roku 2017 założyliśmy Wspólnotę Dobrego Samarytanina, która w ścisłej współpracy z Nowojorskim Klubem Podróżnika przyczyniła się do wybudowania w Tanzanii Centrum Samarytańskiego dla sierot siostry Rut i rozpoczęła budowę Wioski Miłosierdzia Bożego dla sierot ojca Johna Bashobory w Ugandzie. Zebraliśmy jedną czwartą sumy potrzebnej do wybudowania tej wioski. 
Tę działalność nazywaliśmy „Afrykańskim safari miłości”. O tym są poniższe artykuły. Opracowałem także filmiki mówiące o tych dziełach. Możemy je znaleźć na kanale YouTube Nowojorskiego Klubu Podróżnika oraz na tej stronie w artykule „Filmiki misyjne”. Te materiały obejmują okres, kiedy Wspólnota Dobrego Samarytanina ściśle współpracowała z Nowojorskim Klubem Podróżnika i jej siedziba mieściła się w parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika  w Ozone Park NY, gdzie pełniłem posługę duszpasterską oraz miałem pod opieką Wspólnotę Dobrego Samarytanina.
W wyniku bardzo nieprzychylnej postawy nowego proboszcza parafii św. Stanisława BiM w Ozone Park do Wspólnoty Dobrego Samarytanina i zakazu działalności tej Wspólnoty w diecezji Brooklyn przez jej ordynariusza oraz zakończeniu mojej posługi duszpasterskiej w parafii św. Stanisława BiM Wspólnota Dobrego Samarytanina przeniosła się w roku 2021 do Parafii św. Stanisława BiM na Manhattanie w archidiecezji Nowy Jork, gdzie księża Paulini przejęli duchową opiekę nad Wspólnotą Dobrego Samarytanina.  A ja już jako emeryt dalej prowadzę Nowojorski Klub Podróżnika, mając na uwadze także sprawy misyjne. 
Możemy dalej wspierać te wspaniałe dzieła, które rozpoczęliśmy w roku 2017. Linki do dzieł misyjnych wspieranych przez Nowojorski Klub Podróżnika:  *Centrum Samarytańskie w Tanzanii      *       Fundacja Ojca Bashobory w Ugandzie