Chorwacja-Węgry-Bośnia-Harcegowina 2017

GD8A8821
GD8A8829
balkany1
GD8A8959
GD8A8332
GD8A9348
GD8A8339
GD8A9468
GD8A8547
GD8A8613
GD8A8724
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow

1 DZIEŃ /16.08/: O GODZ. 7:00 WYJAZD Z RZESZOWA

W trakcie przejazdu przerwa na posiłek. Zwiedzanie Budapesztu: Plac Bohaterów, Vajdahunyad, przejazd aleją Andrassy, wzgórze zamkowe, obiadokolacja, wzgórze Gelerta – niezwykła, wieczorna panorama Budapesztu. Zakwaterowanie i nocleg w Budapeszcie.

2 DZIEŃ /17.08/: PO ŚNIADANIU PRZEJAZD DO STOLICY CHORWACJI ZAGRZEBIA

Zwiedzanie jednego z najstarszych miast Europy z licznymi zabytkami i atrakcjami światowej klasy. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Plitvickich Jezior.

3 DZIEŃ /18.08/: PO ŚNIADANIU ZWIEDZANIE NAJWIĘKSZEJ CHORWACKIEJ ATRAKCJI

Parku Narodowego Plitvickie Jeziora, który znajduje się w spisie światowego przyrodniczego dziedzictwa UNESCO. Stanowi je 16 jezior na różnych wysokościach, przedzielonych wodospadami. Woda przelewa się z jeziora do jeziora, tworząc liczne wodospady i kaskady. Przewidziany jest rejs statkiem na jeziorach. Przejazd na nocleg i obiadokolację do Medzugorje.

4 DZIEŃ /19.08/: PO ŚNIADANIU ZWIEDZANIE MEDZUGORJE

Góra objawień, wspólnota Cenakolo, centrum Medzugorje, Msza Święta w Kaplicy Objawień, wodospady Kravica, obiadokolacja i nocleg w Medzugorje. Wieczorny czas wolny w centrum Medzugorje na zakupy Pamiątek. Następnie pojedziemy na urocze Tarasy, gdzie będzie pieczenie jagnięcia. Skosztujemy jagnięciny zakrapianej rakiją – najsłynniejszym chorwackim alkoholem.

5 DZIEŃ /20.08/: PO ŚNIADANIU CAŁODZIENNA WYCIECZKA DO DUBROWNIKA

Zwiedzanie starówki w obrębie murów obronnych. Msza Święta w kościele św. Błażeja z błogosławieństwem świecami. Wyjazd kolejką na górę Syrcz, taras widokowy. Ten widok został uznawany przez Amerykanów za najpiękniejszy w świecie. Zwiedzanie pozostałości po Napoleońskim Fort Imperial czas wolny. Powrót do Medzugorje na obiadokolację i nocleg.

6 DZIEŃ /21.08/: WYJŚCIE NA GÓRĘ KRIŻEWAC, ŚNIADANIE, WYCIECZKA DO MOSTARU

Którego starówka i most zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. W tym przeuroczym miasteczku, jak nigdzie indziej można poczuć bałkański klimat. Zwiedzamy jeszcze dom turecki, źródła rzeki Buna, klasztor Derwiszów. Powrót do Medzugorje. Obiadokolacja, wieczorny spacer i uczestnictwo w międzynarodowej Mszy Świętej, nocleg w Medzugorje.

7 DZIEŃ /22.08/: PO ŚNIADANIU PRZEJAZD DO VEPRIĆ – BAŁKAŃSKIE LOURDES

Gdzie odprawimy Mszę św. Przejazd do Splitu i zwiedzanie i miasta. Split to drugie co do wielkości chorwackie miasto i równocześnie stolica Dalmacji. Największą tutejszą atrakcją są pozostałości gigantycznego pałacu rzymskiego cesarza Dioklecjana. Czas wolny. Ze Splitu popłyniemy statkiem do portowego miasta Trogir, które zostało założone w III wieku przed narodzeniem Chrystusa. Spacer uroczymi uliczkami starówki przenosi nas do odległej epoki. Przejazd na obiadokolację i nocleg do miejscowości Vodice. Vodice są położone nad morzem w rozległej zatoce i znane są z wielu zabytków atrakcji i imprez. Miasto jest zdobywcą tytułu „ Kwiat Turystyczny“.

8 DZIEŃ /23.08/: PO ŚNIADANIU CAŁODZIENNY REJS BŁĘKITNYMI WODAMI ADRIATYKU

Na Archipelag Kornati, który składa się z 149 wysyp, wysepek i raf kolorowych. Odwiedzimy dwie z najpiękniejsze, a na jednej z nich będziemy mogli skorzystać z plaży i morskiej kąpieli. Po powrocie na łódź czekać będzie na nas świeżo złowiona, grillowana ryba. Przejazd na obiadokolację i nocleg w Otocac, które ma bardzo bogatą historię, sięgająca czasów przed narodzeniem Chrystusa. Oryginalna atmosfera, architektura, przenoszą nas w wyobraźni w odległe czasy. Rzeka Gacka dodaje szczególnego uroku tej miejscowości.

9-10 DZIEŃ /24- 25. 08/: PO ŚNIADANIU PRZEJAZD DO POLSKI

W trakcie przejazdu obiad. Odwiedzimy także niektóre z mijanych miast. „Białą noc” rozpoczniemy degustacją węgierskiego wina. O godz. 23:00 zakończymy degustację i z winnymi zapasami wyruszymy do Polski. W czasie nocnych postojów będziemy mieli okazję obserwować najbardziej rozgwieżdżone, sierpniowe niebo z tysiącami „spadających gwiazd”. Do Rzeszowa dojedziemy na godz. 6:00- 7:00 rano.