|

Włochy – 1999

Bazylika św. Piotra

1 dzień  – Przelot z Nowego Jorku do Rzymu. Zwiedzanie Rzymu

2 dzień – po śniadaniu przejazd do Wenecji, rejs statkiem na Plac św. Marka, zwiedzanie Bazyliki św. Marka, Campanila, Pałac Dożów, Most Westchnień, Most Rialto. Wieczorem przejazd do Loreto, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień  – po śniadaniu przejazd do Loreto – pobyt w Sanktuarium MB Loretańskiej. Przejazd Manoppello – nawiedzenie Kościoła Kapucynów, w którym znajduje się Chusta Św. Weroniki – jedna z najcenniejszych relikwii Chrześcijaństwa. Następnie przejazd do Lanciano – miejsce cudu eucharystycznego. Przejazd do hotelu w San Giovani Rotondo, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień  – po śniadaniu przejazd do San Giovani Rotondo, pobyt w Sanktuarium  Ojca Pio oraz przejazd na Monte S. Angelo – nawiedzanie Sanktuarium. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień  – po śniadaniu przejazd do Pompei – nawiedzenie sanktuarium Matki Bożej Różańcowej oraz zwiedzanie wykopalisk antycznego miasta, zasypanego podczas wybuchu Wezuwiusza. Następnie przejazd do Neapolu i krótkie zwiedzanie miasta ze wspaniałą panoramą na Zatokę Neapolitańską i Wezuwiusz. Przejazd do hotelu zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień – po śniadaniu przejazd na Monte Cassino, zwiedzanie Opactwa Benedyktynów oraz Cmentarza II Korpusu Żołnierzy Polskich. Przejazd do hotelu w okolicach Rzymu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

7-8  dzień  – Pobyt w Rzymie i Watykanie zwiedzanie Watykanu i Rzymu: Plac i Bazylika św. Piotra, Audiencja Generalna, Bazylika Matki Bożej Większej i św. Jana na Lateranie, Święte Schody oraz zabytków miasta: Kapitol, Plac Wenecki, Fora Cesarskie, Koloseum, Fontanny di Trevi i  Panteon, Hiszpańskie Schody.

9 dzień  – po śniadaniu przejazd do Asyżu i zwiedzanie miasta: Bazylika Matki Boskiej Anielskiej – Porcjunkula wraz z Ogrodem Różanym, Bazylika Dolna św. Franciszka wraz z grobem św. Franciszka oraz Bazylika Górna z zabytkowymi freskami Giotta, spacer malowniczymi ulicami w kierunku Bazyliki św. Klary. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

10 dzień – po śniadaniu przejazd do Padwy, nawiedzenie grobu św. Antoniego, zwiedzanie Bazyliki św. Antoniego. Powrót do Rzymu.

11 dzień  – po śniadaniu wylot z Rzymu do Nowego Jorku.

Wenecja
Monte Casino
Św. Jan Paweł II błogosławi naszą grupę pielgrzymkową
Uczestnicy pielgrzymki