|

Brazylia-Argentyna-Urugwaj-Chile-Wyspy Wielkanocne

Wyspy Wielkanocne
Wyjazd był dopięty na ostatni guzik. Jednak na Covid19 został odwołany. Jesteśmy w trakcie wycofywania pieniędzy.

Gdy tylko warunki się zmienią wyruszymy w te niezwykłą podróż

Dzień 1-2 (1-2 VIII) Przylot do Asuncion – Paragwaj (L / D). Odlot z JFK 1 VIII o godz. 19:00

Powitanie na lotnisku w Asuncion. Asuncion jest jednym z najstarszych miast w Ameryce Południowej i najdłużej, ciągle zamieszkałym obszarem dorzecza Rio de la Plata, z tego powodu jest znane jako „Matka miast”. Po przyjeździe zwiedzamy miasto Areguá, znane z kolonialnej architektury i brukowanych uliczek. Następnie będziemy zwiedzać jedną z najstarszych stolic Ameryki Południowej. Miasto nadal ma wyraźny charakter kolonialny z kolorowymi patio i dachami z czerwonej dachówki. Ze wschodniego brzegu rzeki miasto rozciąga się na łagodnym wzgórzu i wygląda jak duże prostokątne bloki z widokiem na zatokę. Piękne kwitnące drzewa, rodzima fauna i bujne ogrody rozrzucone są po całym mieście. Zaczynamy od odwiedzin budynku Casa de Independencia zbudowanego w roku 1772 r. Odbywały się tu tajne spotkania, które doprowadzimy do uzyskania niepodległości kraju w roku 1811. Następnie zwiedzimy muzeum Barro, gdzie mieści się światowej klasy kolekcja miejscowej sztuki ludowej. Zwiedzając Pałac Rządowy i Panteon Bohaterów Narodowych, poznamy niezwykle burzliwą historią tego kraju. Nawiedzimy również Katedrę Matki Bożej z Asuncion i Teatr Narodowy.

Dzień 3 (3 VIII) Asuncion – Misje jezuickie – Argentyna (B / L / D)

Dzisiaj zwiedzimy kilka jezuickich misji (znanych jako Redukcje paragwajskie) w Paraná i Itapúa w Paragwaju, w tym ruiny La Santísima Trinidad. Są one na światowej liście dziedzictwa UNESCO. Spacer po nastrojowych ruinach z czerwonej cegły na wzgórzu ukaże nam jak potężne były te XVII i XVIII-wieczne kolonie i jak wielką były przeszkodą w kolonizowaniu tej ziemi przez Hiszpanów, z tego też powodu zostały przez Hiszpanów zlikwidowane. Ruiny jezuickie w Trynidadzie, najlepiej zachowane w kraju, świadczą jak dobrze jezuici zorganizowali życie miejscowych Indian. Odwiedzamy także misję Jesús de Tavarangue, zbudowaną w 1609 r. przez jezuitów dla Indian z plemienia Guarani, społeczności, która funkcjonowała 150 lat. Ruiny zachowały imponujące cegły, barokowe detale i doskonałe proporcje, które świadczą o dawnej świetności architektonicznej tych misji. Następnie udamy się na noc do Argentyny.

Dzień 4 (4 VIII) San Ignacio Mini – Kopalnia Wanda – Foz do Iguazu (B / L / D)

Dziś odwiedzimy San Ignacio Miní, jedną z wielu misji założonych w 1610 r. W 1984 roku była to jedna z czterech redukcji w Argentynie, która została wpisana przez na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Następnie odwiedzamy kopalnię Wanda. Miejscowość Wanda zamieszkała była przez polskich osadników. Dzisiaj możemy spotkać ich potomków. W 300-metrowych bardzo urokliwych tunelach kopalni znajdziemy kamienie półszlachetne, takie jak agat, ametyst, topaz, jaspis i różne rodzaje kwarcu, których piękno będziemy mogli dostrzec w warsztatach i salach wystawowych. Oprócz obszaru kopalni zobaczymy także inne obiekty rolnicze i leśne. Po zwiedzaniu przejdziemy do sklepu, w którym sprzedawane są ozdoby i biżuteria z kamieniami wydobywanych w lokalnych kopalniach. Później udamy się do jednego z najpiękniejszych cudów przyrody, wpisanego w 1986 roku na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Foz de Iguazu National Park. Zwiedzać będziemy wodospady od strony Argentyńskiej. Doświadczymy niesamowitej potęgi natury, zatykającego dech piękna. Oszałamiające i spektakularne piękno „Diabelskiego Gardła” wprawia w osłupienie, to jedno z najbardziej imponujących cudów natury. Szaleństwo dla zmysłów i… fotografów.

Dzień 5 (5 VIII) Foz do Iguazu Brazylia – Przelot samolotem – Sao Paulo (B / L / D)

Dziś przekraczamy granicę z Brazylią. Po drodze sycimy jeszcze oczy niezapomnianymi panoramicznymi widokami wodospadu. A później spacerujemy krętymi ścieżkami po brazylijskiej stronie w cieniu majestatycznych i inspirujących wodospadów, jednego z największych cudów przyrody na świecie. Iguazuu składa się z ponad 275 oddzielnych wodospadów na przestrzeni dwóch i pół mili. Wodospady są szersze niż Wodospady Wiktorii i wyższe niż Wodospad Niagara, a dramaturgia tego wodospadu przewyższa dwa ostanie razem wzięte. Owiani tym niesamowitym cudem natury udamy się samolotem do tętniącego życiem centrum finansowego Brazylii, Sao Paulo.

Dzień 6 (6 VIII) Sao Paulo – Aparecida (B / L / D)

Dzisiaj zwiedzamy Sao Paulo, jedno z najbardziej fascynujących obszarów metropolitalnych Brazylii. Odwiedzimy dzielnice Pacaembu, Paulista i Ibirapuera. W centrum Sao Paulo zobaczymy Pátio do Colégio, Teatr Miejski i dolinę Anhangabaú. Następnie udamy się do Aparecidy, odwiedzanej co roku przez miliony pielgrzymów, miasto słynie z bazyliki Nossa Senhora Aparecida, która uważana jest za drugi co do wielkości kościół katolicki na świecie, po bazylice św. Piotra w Watykanie. Przejdziemy 550-metrowym mostem łączącym Bazylikę Velha, zbudowaną w 1888 r. z nową Bazyliką.

Dzień 7 (7 VIII) Aparecida – Rio de Janeiro (B / L / D)

Dzisiaj obudzi nas niesamowite Rio. Dzień rozpoczniemy wyjazdem malowniczą kolejką zębatą na szczyt wzgórza Corcovado. Tutaj, na wysokości 2400 stóp nad miastem, stoi wysoki na 125 stóp posąg Chrystusa Odkupiciela. Statua Chrystusa jest zaliczana do siedmiu „Nowych Cudów Świata”. Na szczycie delektować się będziemy ekscytującym widokiem miasta i wtedy zrozumiemy, dlaczego Rio jest uznawane za jedno z najpiękniejszych miast świata. W drodze powrotnej będziemy podziwiać słynne plaże w Rio, w tym Copacabana i Ipanema, Na noc zatrzymamy się w luksusowym hotelu Copacabana (dwie minuty od plaży Copacabana).

Dzień 8 (8 VIII) Rio de Janeiro (B / L / D)

Dziś wyjedziemy na Sugar Loaf Mountain. Przejeżdżając przez centrum miasta będziemy podziwiać liczne atrakcje, takie jak Katedra Metropolitalna Świętego Sebastiana, Teatr Miejski i Sambadrome. Po przybyciu do Praia Vermelha rozpoczniemy pierwszy etap podróży na górę Sugar Loaf Mountain. Kolejką linową wyjedziemy na szczyt Urca Hill. Podczas tej 3-minutowej jazdy będziemy podziwiać wspaniałą panoramę miasta. W Urca przesiądziemy się do drugiej kolejki linowej, którą dotrzemy po 6 minutach na szczyt góry Sugar Loaf Mountain. Ze szczytu rozciąga się niesamowity widok. Widzimy miasto most, zatokę, majestatyczne pasmo górskie i Niteroi, miasto po drugiej stronie zatoki. Podczas ostatniej nocy spędzonej w Rio w wolnym czasie możemy delektować się potrawami brazylijskimi w bajecznych restauracjach i kawiarniach otaczających plażę Copacabana. Dla chętnych, za dodatkową opłatę pokaz samby.

Dzień 9 (9 VIII Rio de Janeiro – przelot do Buenos Aires (B / X / D)

Z rana przejazd na lotnisko i przelot do kosmopolitycznego miasta Buenos Aires. Nazywanym ze względu na europejski charakter Paryżem Ameryki Południowej. Po przylocie zobaczymy niezwykłe atrakcje tego miasta takie jak Plaza de Mayo, Katedra Metropolitalna i Casa Rosada, balkon, na którym przemawiali Eva i Juan Peron. Następnie udamy się do kolorowej dzielnicy La Boca, dzielnicy robotniczej i starych dzielnic San Telmo i Caminito, mieszanki domów w stylu kolonialnym, wąskich uliczek, loftów, artystów i bardzo modnych kawiarni. Przejazd na cmentarz Recoleta, miejsce spoczynku wielu najbogatszych i najważniejszych argentyńskich postaci historycznych. Grobowce są ozdobionymi dziełami lokalnych i międzynarodowych rzeźbiarzy. Jest tam ponad 6400 mauzoleów, w tym grób Evy „Evity” Peron, zawsze pełen kwiatów i listów od jej wielbicieli.

Dzień 10 (10 VIII) Buenos Aires (B / L / D)

Dzisiaj odwiedzimy tradycyjną Estancia. Estancia jest odpowiednikiem dużej wiejskiej posiadłości podobnej do rancza w Stanach Zjednoczonych. Niektóre budynki są zadaszone słomą. Znajduje się w nich jadalnia i tradycyjny sklep wielobranżowy. Sklep powszechny zwany pulperią był miejscem spotkań towarzyskich gaucho po zachodzie słońca. Na lunch skosztujemy potraw z typowego argentyńskiego grilla. Towarzyszyć nam będzie pokaz folklorystyczny z muzyką na żywo, tańcem i pokazem tanga, a następnie cuadreras i wyścigi pierścieniowe, podczas których gauchos pokazują swoje umiejętności jeździecke. Dla chętnych udział w tradycyjnych zajęciach przy koniach na ranczo. Dzień zakończymy argentyńską kolacją i pokazem tanga.

Dzień 11 (11 VIII) Buenos Aires – Colonia del Sacramento – Montevideo (B / L / D)

Promem i autobusem pojedziemy do Colonia del Sacramento. Po przyjeździe, zwiedzanie historycznego starego miasta Colonia de Sacramento, wpisanego na listę zabytków UNESCO: Bazylika, Kaplica San Benito de Palermo, Ulica Westchnień itp. Następnie udamy się do stolicy Urugwaju Montevideo .

Dzień 12 (12 VIII) Montevideo – przelot do Santiago de Chile (B / X / D)

Po śniadaniu zwiedzimy najciekawsze miejsca tego pięknego kolonialnego miasta, zaczynając od Cerro de Montevideo, a kończąc na Placu Niepodległości, gdzie stoi katedra poświęcona N.M.P. Następnie lecimy do Santiago, ruchliwej stolicy Chile. Po przylocie mamy wolny czas, który możemy wykorzystać na indywidualne zwiedzanie miasta lub odpoczynek.

Dzień 13 (13 VIII) Santiago de Chile (B / L / D)

Zwiedzanie miasta zaczniemy od kolonialnych dzielnic, które kontrastują z nowoczesnym centrum finansowym, znanym jako Sanhattan. Podziwiać będziemy piękne rezydencje w dzielnicy uniwersyteckiej Barrio. W historycznym centrum odwiedzimy tętniący życiem plac Plaza de Armas z fontannami, rzeźbami i ciekawymi ludźmi. Przejedziemy zielonym Parque Forestal z niezwyklym muzeum sztuk pięknych. Przez dzielnicę artystów Bellavista pojedziemy na punkt widokowy na wzgórzu San Cristóbal, aby podziwiać wspaniały panoramiczny widok miasta z Andami w tle.

Dzień 14 (14 VIII) Santiago – Przelot na Wyspę Wielkanocną (B / X / D)

Wyspa Wielkanocna jest najbardziej samotną wyspą na ziemi. Jest położona na wschodnim Oceanie Spokojnym, została nazwana przez Aborygenów Rapa Nui „pępkiem świata”. Rapa Nui, nazwa wyspy w lokalnym dialekcie polinezyjskim, oznacza miasto rodzinne Moais (słynne posagi). Cały lot trwa około pięciu godzin. Po wylądowaniu zostaniemy przywitani kwiatami przez tubylców. Następnie przejedziemy do kamieniołomu – wulkanu Puna Pao, gdzie znajduje się czerwony kamień wulkaniczny, z którego wykonane są Moais, słynne posagi. Następnie udamy się do Ahu Akivi, które słynie z siedmiu Moais, oraz do jaskini Te Pahu, która niegdyś służyła jako schronienie dla mieszkańców w czasie walk.

Dzień 15 (15 VIII) Hanga Roa – Rano Raraku (B / L / D)

Po śniadaniu wyruszymy z wioski Hanga Roa, aby zobaczyć różne Moais (kamienne posągi) na wschodnim wybrzeżu: Vaihu, Akahanga, Tongariki, Te Pito Kura, Nau Nau itp. Następnie odwiedzimy kamieniołom wulkanu Rano Raraku, gdzie jest kamień, z którego wykonywano Moais. Tam można zobaczyć setki gotowych lub niedokończonych wielkich Moais rozrzuconych po zboczach kamieniołomu. Następnie odwiedzimy najpiękniejszą plażę z białym piaskiem Anakena.

Dzień 16-17 (16 -17 VIII) Wyspa Wielkanocna- Nowy Jork (B). Przylot na JFK 17 VIII o godz. 7:00 rano.

Dzisiaj kończy się niesamowita wyprawa do Ameryki Południowej. Pełni wrażeń wracamy do domu.