|

Wycieczka objazdowa po Grecji: 18-28 września 2022

Uwaga: Wylot z JFK – FLIGHT   LH 411  LUFTHANSA – Terminal:1 – 18 września o godz. 17:25 wieczorem. Na lotnisku powinniśmy być 3 godziny wcześniej. Czekamy w hali odlotów. Po odnotowaniu na mojej liście możemy się odprawiać. 

Prognoza pogody w Grecji kliknąć na napis

Przewodnik w Grecji: Pan Adam – tel. +48 602801401

Więcej informacji w zakładkach

gecja2
Efez Turcja
grecja1
grecja3
grecja4
grecja5
Ruins of temple in Corinth, Greece – archaeology background
grecja8
previous arrow
next arrow

Niezwykła i niepowtarzalna podróż, w czasie której poznamy dziesiątki ciekawych miejsc. Będą to miejsca których historia liczy kilka tysięcy lat, w tych miejscach rodziła się zachodnia cywilizacja. Tu też ta cywilizacja nabierała oblicza chrześcijańskiego, sięgając korzeniami czasów apostolskich. Będziemy poznawać historię naszej zachodniej cywilizacji zamkniętej w niesamowitych kształtach architektonicznych, które wkomponowują się w niepowtarzalne piękno przyrody. Poznamy niespotykaną dotąd różnorodność kulturową ludzi żyjących na tych ziemiach. To wszystko będzie zapadać głęboko w nasze serca. Wrócimy z tej podróży ubogaceni bogactwem, którego nikt nas nie może pozbawić. To bogactwo ubogaci nas więzami przyjaźni także w ramach naszego Nowojorskiego Klubu podróżnika.

1 Dzień ( 18 września 2022): Wylot (17:25) z Nowego Jorku do Aten. Dla tych, którzy jadą z Polski wylot z Warszawy według indywidualnie kupionych biletów lotniczych.

2 Dzień (19 września 2022): Lądowanie w Atenach (12:20), przejazd do Distimo bizantyjski klasztor Ossios Loukas, z pięknymi mozaikami jeden z najlepiej zachowanych monastyrów w Grecji, założony na początku X wieku przez pustelnika błogosławionego Łukasza ze Stiri, przejazd na nocleg w Delfach,

3 Dzień (20 września 2022): Delfy starożytne miasto i świątynia grecka położone u stóp pasma górskiego Parnas. W starożytności Grecy uważali je za centrum świata. W XII wieku p.n.e. Delfy były siedzibą wyroczni, która ogłaszała swe przepowiednie przez kapłankę, Pytię. Patronem wyroczni był Apollin, syn Zeusa i Leto. Zobaczymy ruiny antycznego sanktuarium Apollina najsłynniejszej wyroczni starożytnego świata Kalambaka Meteory zespół wiszących klasztorów, założonych przez świętego Anastazego, w XIV wieku, usytuowanych na skalnych szczytach na wysokości 530- 630 m. n.p.m. , nazywane Skalnym Lasem lub Skalnym Miastem. Nazwane meteora czyli „zawieszone w powietrzu”, wieczorny spacer po Kalambace, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

4 Dzień (21 września 2022): Kavala starożytne miasto portowe (Panagia przepiękna stara część miasta, Akwedukt (Kamares) imponująca budowla w centrum Kawali, Zamek genialne miejsce na podziwianie panoramy miasta), przejazd do hotelu na nocleg.

5 Dzień (22 września 2022): Filippi założone w 356 roku przez Filipa II Macedońskiego; gdzie św. Paweł rozpoczął swoją misyjną działalność i założył pierwszy kościół chrześcijański w Europie- wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO (fragmenty agory, biblioteki, palestry, teatru, murów miejskich i dwóch bazylik chrześcijańskich z V i VI w.), rejs wokół Półwyspu Athos wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, Saloniki miasto założone w 316 r. p.n.e. przez króla Kasandrosa i nazwane imieniem jego żony Thessaloniki. Przez wieki jego charakter kreowali Grecy, Turcy, Bułgarzy i… Wenecjanie. Dziś Saloniki to drugie co do wielkości miasto Grecji i port łączący Europę z krajami Wschodu, ważny ośrodek naukowo-akademicki i centrum kongresowe, wieczorny spacer po mieście, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

6 Dzień (23 września 2022): Saloniki (Stare Miasto- Kastra, Muzeum Bizantyjskie, Bazylika św. Demetriusza, Łuk Galeriusza, Biała Wieża), przejazd do Aten, wieczorny spacer po mieście, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

7 Dzień (24 września 2022): Ateny stolica i największe miasto Grecji, jeden z najważniejszych ośrodków turystycznych Europy z zabytkami kultury antycznej (Wzgórza Akropolu wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, Partenon świątynia poświęcona Atenie- dziewiczej patronce miasta, świątynia Ateny- Nike, świątynia Zeusa, Agora rynek starożytnych Aten, dzielnica Plaka malowniczo położona u stóp Akropolu, słynie z fantazyjnych budowli i krętych uliczek pełnych klimatycznych tawern, nocnych lokali i sklepów Parlament z zmianą warty, Grób Nieznanego Żołnierza, Stadion Panatenajski stary stadion olimpijski z IV w. p.n.e.) to stolica współczesnej Grecji, powstała na miejscu warowni z okresu mykeńskiego, datowanej na połowę II tysiąclecia p.n.e., która istniała na wzgórzu Akropolis. Przejazd do Tolo, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

8 Dzień (25 września 2022): Tolo- całodzienny pobyt nad morzem, plażowanie, wieczorek grecki przy muzyce, nocleg.

9 Dzień (26 września 2022): Przejazd do portu Metohi,  krótki rejs  na wyspę Hydrę, jedną z najpiękniejszych wysp greckich. Mieszkał na niej i tworzył Leonard Cohen. Powrót do hotelu i nocleg.

10 Dzień (27 wrzesień 2022): Mykeny starożytne miasto greckie znajdujące się w północno-wschodniej części Peloponezu. W drugiej połowie II tysiąclecia p.n.e. ośrodek kultury mykeńskiej. Według mitologii, Mykeny założył Perseusz – założyciel dynastii Perseidów , przejazd do Koryntu jedno z najważniejszych miast antycznej Grecji, czerpał bogactwo głównie ze swego położenia na wąziutkim przesmyku łączącym Peloponez z kontynentem. Był sławny również dzięki kapłankom Afrodyty, które trudniły się prostytucją i zwabiały do świątyni gości, bawiących się na ucztach (miejsce słynnych kazań św. Pawła, Kanał Koryncki łączący kontynent z półwyspem Peloponez). Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

11 Dzień (28 września 2022): Przejazd do Aten, na lotnisko. Wylot (13:55) do Nowego Jorku lub do Warszawy.

 

Cena wycieczki z biletem lotniczym Nowy Jork- Ateny-Nowy Jork  wynosi $1920. Dopłata do pokoju jednoosobowego $350.

Ci, którzy zamierzają odwiedzić Polskę w czasie tego wyjazdu płacą $900 tylko za pobyt w Grecji. Bilety załatwiają  we własnym zakresie.

Czeki przesyłamy na adres: New York Travel Club.LLC  60-09 56th Drive Maspeth, NY 11378.  Czeki wypisujemy na: New York Travel Club, LLC

Można także dokonać przelewu na konto New York Travel Club, LLC na konto #1311129 w Polish & Slavic Federal Credit Union (konto czekowe).

W sprawie innej formy dostarczenia potrzebnych dokumentów i zaliczki proszę dzwonić do ks. Ryszarda 347 876 3738

Rekomenduję załatwianie biletów do Polski w agencji, która załatwia dla nas grupowy bilet dla całej naszej grupy:

Jana (Eva) Fecus / American Travel Abroad, Inc. / T: 212-586-5230, Ext. 114 / komórkowy 917 841 0631 / eva@amta.com

W sprawie rezerwacji biletu do Polski, czy wiązanego Polska Grecja najlepiej napisać maila do Evy  lub zadzwonić. 

Bilety Warszawa – Ateny- Warszawa można załatwić także w Polsce w agencji, która przygotowuje nasz pobyt w Grecji. 

Biuro Podróży / Travel Agency PIONIER / Pocztowa 33 / Bielsko- Biała / tel. +48 338168592 / kom. +48602379790 / kom. +48604149341

Cena zawiera

-przelot Nowy Jork-Ateny- Nowy Jork

– przejazd autokarem,
– opłaty parkingowe i drogowe,
– opieka pilota/przewodnika,
– 8 noclegów w hotelach /pokoje 2 osobowe z łazienkami/ – 8 śniadań w hotelach,
– 8 obiadokolacji w hotelach,
– ubezpieczenie NNW , KL, bagaż,
– Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
– Turystyczny Fundusz Pomocowy,

Cena nie zawiera

– Dopłaty do 1 osobowego pokoju 
– Opłaty bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty za przewodników lokalnych, rejs wokół Półwyspu Athos, wieczór grecki, taksę klimatyczną.

Na ten cel należy zabrać około 220,00 Euro

 

 

Ubezpieczenie

W ofercie wkalkulowany jest WARIANT STANDARD ubezpieczenie, wystarczające na Europę (15.000 euro Kosztów Leczenia i 3.000 euro NNW – następstwa nieszczęśliwych wypadków) – takie stawki nakłada na mnie ustawodawca.

dla obywateli Stanów Zjednoczonych jest proponowany, zalecany ale nie konieczny, wyższy zakres wartości ubezpieczenia, natomiast jeśli są obywatelami polskimi i mogą kontynuować leczenie w Polsce to moja oferta jest wystarczająca.

Warto uważniej przyjrzeć się wariantowi „choroby przewlekłe” jeśli osoby są w starszym wieku i posiadają schorzenia przewlekłe: alergie, choroby serca, układu oddechowego, trwałe urazy narządów ruchu itp. – czyli leczą się w poradniach specjalistycznych i są pod stałą opieką lekarzy specjalistów – to zalecane jest dokupienie zabezpieczenia, które zostało w tym roku obniżone  + 200 % na + 100 co skutkuje dopłatą wysokości około 15 euro za cały wyjazd do Włoch dostępny jest wariant STANDARD PLUS dopłata około 50 % do STANDARD co daje kwotę 10 euro dla „CHORYCH PRZEWLEKLE” z poza europy wygodny będzie wariant THE BEST w którym zawarty jest wariant dla osób chorych przewlekle, przy takim wariancie dopłata za osobę za cały okres wyjazdu będzie wynosić
około 30 euro, co daje najwyższą i bardzo bezpieczną ochronę wysokości 100.000 euro Kosztów Leczenia.

Podsumowując: dla osób mających ubezpieczenie w Polsce wystarczy WARIANT STANDARD + ewentualne dodanie wariantu CHOROBY PRZEWLEKŁE – około 15 euro dopłaty dla osób nie mających prawa do darmowego leczenia w Polsce lub na terenie Europy to zalecam wariant THE BEST – jest maksymalny wariant w ubezpieczeniach za około 30 euro dopłaty ceny są podane w przybliżeniu, dokładną wysokość dopłaty generuje system ubezpieczeniowy w dniu ubezpieczenia.

Warto pamiętać, że przy ubezpieczeniu grupowym dla poszczególnych wariantów obowiązuje zniżka i podane dopłaty są z uwzględnieniem zniżek.
pojedyncze polisy mogą być nieco droższe.

Szczegóły są na: http://tueuropa.pl/podroz.htm

Możemy indywidualnie wykupić ubezpieczenie, które zapewnia zwrot pieniędzy w 100%, gdybyśmy z jakiegoś powodu nie mogli wyjechać. Wysokość opłaty za ubezpieczenie zależy od wieku i całego kosztu wyjazdu. 

Poniższe ubezpieczenie zapewnia zwrot 100% za bilet i koszt leczenia w Grecji.

1.International Air Ticket Plan (insurance for airline ticket only) – approx. 35.00USD per person, based on airline ticket price 500.00USD

To ubezpieczenie zapewnia zwrot za bilety, pobyt w Grecji i leczenie.

2.Travel Protection Plan (air + land insurance) – based on total package price of 1,500.00USD, price depends on the age of passenger

Bilety i ubezpieczenia załatwia dla nas:

Jana (Eva) Fecus

Vice President

American Travel Abroad, Inc.

505 8th Avenue, Ste 801

New York, NY 10018

T: 212-586-5230, Ext. 114

eva@amta.com

www.amtaglobal.com

Przewodnik w Grecji: Pan Adam – tel. +48 602801401

Do Grecji nie jest wymagane zaświadczenie o szczepieniu na Covid.  

Agencja organizująca nasz pobyt w Grecji :
Biuro Podróży / Travel Agency PIONIER
ul. Pocztowa 33
Bielsko- Biała
tel/fax +48 338221673
tel. +48 338168592
kom. +48602379790
kom. +48604149341
bppionier@poczta.onet.pl 
 
Bilety lotnicze i ubezpieczenie załatwia:
 

Jana (Eva) Fecus / American Travel Abroad, Inc.

505 8th Avenue, Ste 801

New York, NY 10018

T: 212-586-5230, Ext. 114

eva@amta.com

www.amtaglobal.com

Nasz przelot do Aten

FLIGHT   LH 411 - LUFTHANSA              SUN 18 SEPTEMBER 2022
-----------------------------------------------------------------------------
DEPARTURE: NEW YORK, NY (JOHN F KENNEDY INTL), TERMINAL 1    18 SEP 05:25P
ARRIVAL:  MUNICH, DE (MUNICH INTERNATIONAL), TERMINAL 2    19 SEP 07:35A
      FLIGHT BOOKING REF: LH/UGENB3
      RESERVATION CONFIRMED, ECONOMY (L)         DURATION: 08:10
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
      MEAL:           MEAL/REFRESHMENTS

NON STOP  NEW YORK, NY TO MUNICH
      EQUIPMENT:        AIRBUS A340-600


FLIGHT   LH 1750 - LUFTHANSA             MON 19 SEPTEMBER 2022
-----------------------------------------------------------------------------
DEPARTURE: MUNICH, DE (MUNICH INTERNATIONAL), TERMINAL 2    19 SEP 08:55A
ARRIVAL:  ATHENS, GR (ATHENS INT E VENIZELOS)         19 SEP 12:20P
      FLIGHT BOOKING REF: LH/UGENB3
      RESERVATION CONFIRMED, ECONOMY (L)         DURATION: 02:25
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
      MEAL:           FOOD AND BEVERAGES FOR
                   PURCHASE/REFRESHMENTS

NON STOP  MUNICH TO ATHENS
      EQUIPMENT:        AIRBUS A321NEO


FLIGHT   LX 1843 - SWISS INTERNATIONAL AIR LINES   WED 28 SEPTEMBER 2022
-----------------------------------------------------------------------------
DEPARTURE: ATHENS, GR (ATHENS INT E VENIZELOS)         28 SEP 09:10A
ARRIVAL:  ZURICH, CH (ZURICH AIRPORT)             28 SEP 11:00A
      FLIGHT BOOKING REF: LX/UGENB3
      RESERVATION CONFIRMED, ECONOMY (L)         DURATION: 02:50
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
      MEAL:           FOOD AND BEVERAGES FOR PURCHASE

NON STOP  ATHENS TO ZURICH
      EQUIPMENT:        AIRBUS A320NEO


FLIGHT   LX 014 - SWISS INTERNATIONAL AIR LINES    WED 28 SEPTEMBER 2022
-----------------------------------------------------------------------------
DEPARTURE: ZURICH, CH (ZURICH AIRPORT)             28 SEP 01:15P
ARRIVAL:  NEW YORK, NY (JOHN F KENNEDY INTL), TERMINAL 1    28 SEP 04:05P
      FLIGHT BOOKING REF: LX/UGENB3
      RESERVATION CONFIRMED, ECONOMY (L)         DURATION: 08:50
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
      MEAL:           SNACK/MEAL

NON STOP  ZURICH TO NEW YORK, NY
      EQUIPMENT:        AIRBUS A330-300
Nasz przewodnik będzie leciał z Warszawy do Aten tymi lotami. Można się do niego dołączyć, kupując bilet indywidualnie samemu lub przez agencję w Polsce albo AMTA w Nowym Jorku.

Austrian Airlines OS 8502 

Wyjazd 19 Wrzesień 2022, 07:20 Warsaw- (Frederic Chopin)- 08:45 Vienna, (Schwechat Intl) 

 Austrian Airlines OS 801

Wyjazd 19 Wrzesień 2022, 09:35 Vienna, (Schwechat Intl)- 12:45 Athens, (Athens Int E Venizelos)

Austrian Airlines OS 802

Wyjazd 28 Wrzesień 2022, 13:40 Athens, (Athens Int E Venizelos)- 14:55 Vienna, (Schwechat Intl)

Austrian Airlines OS 631

Wyjazd 28 Wrzesień 2022, 17:20 Vienna, (Schwechat Intl)- 18:35 Warsaw, (Frederic Chopin)

Paszport powinien być ważny 6 miesięcy od daty powrotu z kraju docelowego.

 

Zaleca się zabranie ze sobą:

-Wygodne obuwie typu adidasy, w niektórych miejscach wygodne są sandały

-Skarpety, ubrania z naturalnych tworzyw

-Nakrycie głowy

-Okulary przeciwsłoneczne

-Peleryna od deszczu

-Kurtka (wieczorami może być chłodniej)

-Ładowarka do telefonu (Napięcie w gniazdkach sieciowych w Grecji jest takie same, jak w Polsce – czyli 230 V. Gniazdka różnią się jednak budową. Rozstaw otworów jest co prawda identyczny jak w Polsce, ale zamiast bolca na górze i na dole znajdują się wypustki uziemiające. Z podpięciem płaskiej wtyczki nie będzie zatem kłopotu. 

-Witamina C 500mg

-Tylenol extra strength 1000 mg

-Ibuprofen 400 mg

-No-Spa 80 mg

-Antybiotyk (na który nie mamy uczulenia)

-Węgiel aktywny (czasami kieliszek koniaku jest skuteczny)

-Plastry, gaza, bandaże 

-Kremy z filtrem 50

-Opaska uciskowa (stopa, nadgarstek)

-Na wszelki wypadek zabrać kilka maseczek

Prognoza pogody w Grecji
 

Zgłoszenie na wyjazd proszę przesłać na adres:  ny.podroznik@gmail.com   /    rkoper@hotmail.com lub zadzwonić: 347 876 3738. Najlepiej wysłać wypełniony formularz mailem lub przesłać regularną pocztą: New York Travel / 60-09 56 Drive / Maspeth NY 11378

FORMULARZ-ZGŁOSZENIE

Dwa lata temu ze względu na pandemię wyjazd został przeniesiony. Uczestnicy zapłacili wtedy za ten wyjazd. Niektórzy z nich zrezygnowali z wyjazdu i na ich miejsce mogę zapisać kilka osób, które nie były zapisane.

Całą sumę proszę uiścić do 31 lipca 2022r.

19/20.09. w hotelu LEFAS w Delfach  /Friderikis, Delfi 330 54/


20/21.09.  w hotelu GRAND METEORA w Kalambace  /Kastraki Kalmpaka, Kastraki 422 00/


21/22.09 w hotelu ESPERIA w Kavali    /Erithrou Stavrou 44, Kavala 654 03/


22/23.09 w hotelu VERGINA w Salonikach  / Monastiriou 19, Thessaloniki 546 27/


23/24.09 w hotelu PRESIDENT w Atenach   /Leof. Kifisias 43, Athina 115 23/


24/25/26/27.09- 3 noclegi w hotelu FLISVOS w Tolo   /Μπουμπουλίνας 13, Tolo 210 56/


27/28.09. w hotelu PRESIDENT w Atenach   /Leof. Kifisias 43, Athina 115 23/