|

Hiszpania- Portugalia-Gibraltal- 16-27 V 2024

Odwiedzimy najpiękniejsze zakątki Europy i najważniejsze sanktuaria Europy jak Santiago de Compostela i Fatima. Odwiedzimy miedzy innymi:  Lizbona – miasto markiza Pombala * klasztory UNESCO – Hieronimitów, Alcobaca i Batalha * Fatima * akademicka Coimbra * kaplica czaszek w Evorze * Kordoba – średniowieczna stolica Kalifatu * Sewilla – stolica Andaluzji ze wspaniałą gotycką katedrą i klasztorem w miejscu, gdzie urodziła się św. Teresa* Kadyks – port założony przez Fenicjan * Gibraltar-  niezwykle urokliwe brytyjskie terytorium zamorskie* I wiele innych niezwykle ciekawych i urokliwych miejsc.

Uwaga: Zapłaciłem już za rezerwacje biletów dla całej grupy NY- Madryt- Lizbona – NY. Jeśli planujemy załatwić bilety we własnym zakresie lub zamierzamy z Lizbony polecieć do Polski to proszę powiadomić mnie o tym do 2 lutego 2024 roku. W przeciwnym razie będziemy musieli zapłacić dodatkowo $150 za odwołaną rezerwację w bilecie grupowym.   

Uwaga: Na ten wyjazd wszystkie miejsca są zajęte. Przyjmuję zapisy na listę rezerwową. Z doświadczenia wiem, że wiele zapisanych osób rezygnuje z wyjazdu z różnych powodów, stąd też jest szansa wyjazdu dla tych, którzy nie zdążyli się zapisać.  

Fatima in Portugal
gibraltal
granada
kadyks
kordoba
Alfama Lisbon Cityscape
madryt
Porto, Portugal old town skyline from across the Douro River.
Aerial view on Santiago de Compostela Cathedral, Galicia, Spain in sunrise
Sewilla
toledo
previous arrow
next arrow

I-II DZIEŃ (16-17 V) – NOWY JORK – MADRYT

Przylot do Madrytu w godzinach porannych. Madryt*: Plac Hiszpański, Plaza del Sole, Gran Via – główna i najbardziej reprezentacyjna ulica stolicy, kościół św. Izydora, patrona Madrytu; Pałac Królewski (z zewnątrz), katedra Almudena – poświęcona w 1993 r. przez św. Jana Pawła II. Nocleg. *program w Madrycie zależny od godziny lądowania

III DZIEŃ (18 V) – TOLEDO – KORDOBA

Toledo – miasto będące jednym z najcenniejszych klejnotów hiszpańskiej architektury, wpisane na listę UNESCO, wznoszące się na samotnej skale otoczonej wąwozem rzeki Tag, siedziba prymasów Hiszpanii – katedra; synagoga Santa Maria la Banca; kościół San Tome, w którym znajduje się obraz El Greco „Pogrzeb hrabiego Orgaza”. Nocleg.

IV DZIEŃ (19 V) – GRANADA – LA LINEA DE LA CONCEPCION

Kordoba – Katedra Mezquita – dawny meczet przebudowany na świątynię chrześcijańską, Granada – ostatnia rezydencja Maurów na Płw. Iberyjskim, położona u stóp najwyższego pasma górskiego Półwyspu Iberyjskiego – Sierra Nevada. Zwiedzanie renesansowej katedry Santa María de la Encarnación i przylegającej do niej Capilla Real – późnogotyckiej kaplicy grobowej Królów Katolickich. Zespół pałacowo-ogrodowy Alhambry – pomnik architektury arabskiej w Europie Zachodniej. Nocleg w ok. La Linea de la Concepcion.

V DZIEŃ (20 V) – GIBRALTAR

Przejazd do Gibraltaru, enklawy brytyjskiej na Półwyspie Iberyjskim, półwyspu o długości zaledwie 6 km. Punkt widokowy Punta de Europa, skąd rozciąga się wspaniały widok na Cieśninę Gibraltarską i góry Atlas na kontynencie afrykańskim oraz gdzie znajduje się pomnik upamiętniający tragiczną śmierć generała Władysława Sikorskiego. Przejazd przez rezerwat przyrody z 600 gatunkami flory do Groty św. Michała, wjazd na Skałę Gibraltarską, gdzie można zobaczyć małpki bezogonowe, które według legendy są gwarancją angielskiego panowania nad skałą. Czas wolny na zakupy. Nocleg.

VI DZIEŃ (21 V) – KADYKS – SEWILLA

Kadyks – miasto ze wszystkich stron otoczonego wodami zatoki, uchodzącego za najstarsze w tej części Europy (ponad 3 tys. lat). Objazd miasta: stary port, piękna promenada Alameda Apodoca z nabrzeżnymi fortyfikacjami i Parque Genovés. Sewilla – największe miastohiszpańskiego południa, którego zabytkowy zespół jest wpisany na listę UNESCO. Panoramiczny objazd miasta. Postój przy Placu Hiszpańskim – kompleksie pałacowo-ogrodowym z ceramicznymi dekoracjami, będącym wizytówką miasta. Spacer starą żydowską dzielnicą Santa Cruz, pełną malowniczych zaułków, bazylika Macarena, gdzie znajduje się figura Madonny płaczącej diamentami, katedra Najświętszej Marii Panny – jeden z największych gotyckich kościołów na świecie, w którym znajduje się m.in. kaplica z grobowcem Krzysztofa Kolumba Nocleg.

VII DZIEŃ (22 V) – SEWILLA – FATIMA

Przejazd do Fatimy. Zapoznanie z historią objawień NMP z 1917r. Nawiedzenie Sanktuarium. Udział w wieczornej procesji Różańcowej. Nocleg w Fatimie.

VIII DZIEŃ (23 V) – FATIMA

Zapoznanie z historią objawień Matki Bożej z 1917r. Nawiedzenie Sanktuarium i miejsc związanych z objawieniami w Valinhos, Loca da Cabeco i Aljustrel. Droga Krzyżowa. Czas wolny. Udział w wieczornej procesji różańcowej. Nocleg w Fatimie.

IX DZIEŃ (24V) – PORTO – SANTIAGO DE COMPOSTELA  

Porto – katedra, nabrzeże rzeki Douro, piwnica z winem Porto, rejs po rzece Douro. Przejazd do Santiago de Compostela. Nocleg.

X DZIEŃ (25V) – SANTIAGO DE COMPOSTELA – LIZBONA

Santiago de Compostela – Sanktuarium św. Jakuba Apostoła (zapoznanie z historią miejsca, nawiedzenie katedry, czas na modlitwę przy relikwiach i figurze św. Jakuba). Przejazd do Lizbony. Nocleg.

XI DZIEŃ (26 V) – LIZBONA

Lizbona – figura Chrystusa Króla, kościół św. Antoniego, katedra, dzielnica Belem – klasztor Hieronimitów, Pomnik Odkryć Geograficznych, Wieża Belem. Nocleg w Lizbonie.

XII DZIEŃ (27 V) – LIZBONA – NOWY JORK

Przelot na trasie Lizbona – Nowy Jork.

Formularz zgłoszeniowy (kliknąć na napis „Formularz”)

Proszę dostarczyć do 1 sierpnia 2023 r.  

-wypełniony formularz

kopię paszportu 

zaliczkę w wysokości $700

Na adres: New York Travel Club. 60-09 56th Drive Maspeth, NY 11378

Można także przesłać emailem: ny.podroznik@gmail.com / rkoper2@gmail.comrkoper@hotmail.com
Czeki wypisujemy na: New York Travel Club, LLC 
Całość ($2000) wpłacamy do 25 lutego 2024 roku
Można także dokonać przelewu na konto New York Travel Club LLC na konto #1311129 w Polish &Slavic Federal Credit Union (konto czekowe).

Wpłata zaliczki będzie potwierdzeniem wyjazdu.

Jeśli dokonujemy przelewu z innego banku niż PSFCU należy wypełnić poniższy formularz. Aby wydrukować formularz należy nacisnąć lewą myszką poniższy formularz i przeciągnąć na biurko. 
W sprawie innej formy dostarczenia potrzebnych dokumentów i zaliczki proszę dzwonić do ks. Ryszarda 347 876 3738
Uwaga! Paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z kraju docelowego.

Cena $2,700 (Przelot i pobyt)

$1300 – sam pobyt bez biletu lotniczego

W agencji z pobyt płacimy w Euro. Cenę obliczyłem według średniego kursu Euro do USD 30 stycznia 2024. Starajmy się wpłacić w wyznaczonym terminie, aby uniknąć wahań kursu dolara.  

 Cena zawiera:
  • przelot bezpośredni na trasie Nowy Jork-Madryt- Lizbona- Nowy Jork
  • noclegi w w dwuosobowych pokojach
  • dwa posiłki dziennie (śniadania i obiadokolacje)
  • przejazdy autokarem
  • opiekę pilota/ przewodnika
  • opiekę duchową kapłana
  • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy
  • ubezpieczenie KL i NNW (zawiera doubezpieczenie od chorób przewlekłych)
  • Cena nie zawiera – 120 EUR płatne na miejscu na bilety wstępu i przewodników lokalnych).
Hiszpańskie linie lotnicze Iberia

1    IB6250 L 16MAY 4 JFKMAD DK1  1640 0605  17MAY  E  0 330 BD

  2  IB3111 Q 27MAY 1*LISMAD DK1  0825 1050  27MAY  E  0 320 G

  3  IB6251 Q 27MAY 1*MADJFK DK1  1230 1445  27MAY  E  0 330 LS

17-18 May 2024 – Madrid – Novotel Madrid Center 4*

18-19 May 2024 – Córdoba – Crisol Jardines de Córdoba 4*

19-21 May 2024 – Algeciras (Los Barrios) – Hotel Montera Plaza 4*

21-22 May 2024 – Seville – Hotel Porcel Torneo 4*

22-24 May 2024 – Fatima – Hotel Steyler 4*

24-25 May 2024 – Santiago de Compostela – Hotel Puerta del Camino 4*

25-27 May 2024 – Costa de Caparica (Lisbon) – TRYP Caparica Mar

Do wyjazdu jeszcze sporo czasu, a nasza grupa jest bardzo duża, stąd też mogą zajść jakieś niewielkie zmiany hotelowe.