Kuba-Jukatan:23 lutego-7 marca 2023

kuba22
kuba84
kuba5
kuba102
kuba34
kuba131
kuba41
kuba161
kuba53
kuba64
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow

Uwaga: Kilka osób zapisało się bardzo nieodpowiedzialnie na ten wyjazd i w ostatniej chwili zrezygnowało, stad też mam jeszcze kilka miejsc wolnych. Zapraszam.

Będzie to podróż w czasie. Okazja do podziwiania przepięknej kolonialnej architektury, przejażdżki amerykańskim kabrioletem z lat 50-tych, wypoczynku na egzotycznych plażach, zachwytu pięknem przyrody, wczucia się w gorące rytmy salsy, zakosztowania cygar czy mohito. Kuba to niezwykły kraj, kraj pełen kontrastów. Sami się o tym się przekonacie w czasie dwutygodniowej wyprawy.Na ten wyjazd zgłosiło się więcej osób niż miejsc w autokarze, stąd też wpłata zaliczki będzie decydować o kolejności zapisu.

Pogoda na Kubie: 

https://pogoda.interia.pl/prognoza-dlugoterminowa-hawana,cId,1253864

 

D1 (23FEB), 7:00 AM – wylot z Nowego Jorku do Cancun

11.20, Przylot do Cancun. Oczekiwanie na przesiadkę, czas wolny na lunch na lotnisku. 16.35, przelot do Hawany. 18.20, powitanie na lotnisku w Hawanie, wymiana pieniędzy. Przejazd do hotelu. Kolacja i nocleg w Hawanie.

D2 (24FEB), Hawana.

Śniadanie. Zwiedzanie Hawany, uważanej za najpiękniejsze miasto Ameryki Łacińskiej: Malecon, Hotel Nacional de Cuba, Cmentarz Kolumba, Plac Rewolucji, Muzeum Sztuki Kolonialnej. Zwiedzanie Katedry i msza święta. Obiad. Spacer po Starówce i Centro Habana, gdzie odwiedzimy m.in.: Kapitol, bar Floridita, bar Bodeguita, Plac Katedralny, Plac Broni. Czas wolny na Starówce. Powrót do hotelu. Kolacja. Nocleg. Opcjonalnie: przejazd na koncert Buena Vista Social Club (ok. +75 USD).

D3 (25FEB), Guama – Santa Clara – Camaguey

Śniadanie. Przejazd przez interior wyspy do Parku Narodowego Montemar. Rejs łodzią po Lagunie Skarbów do odtworzonej z domów na palach wioski Indian Taino – Guama. Obiad. Przejazd przez Ciego de Avila na nocleg do Camaguey. Kolacja i nocleg.

D5 (26FEB), Camaguey – Bayamo 

Śniadanie. Zwiedzanie wpisanego na światową listę zabytków UNESCO Camaguey. Msza święta. Obiad. Przejazd na południowy wschód wyspy, do regionu zwanego Oriente. Przejazd do historycznego Bayamo. Kolacja i nocleg.

D6 (27FEB), Bayamo – Cobre – Santiago

Śniadanie. Zwiedzanie starówki Bayamo oraz najpiękniejszego na Kubie ogrodu botanicznego. Nawiedzenie Sanktuarium Matki Boskiej z Cobre. Obiad. Przejazd do Santiago de Cuba. Kolacja i nocleg w Santiago.

D7 (28FEB), Santiago de Cuba

Śniadanie. Zwiedzanie Starówki, fortec i fabryki rumu w Santiago de Cuba. Obiad. Wieczór i nocleg w historycznej stolicy Kuby, Santiago. Kolacja i nocleg.

D8 (01MAR), Biran – Las Tunas/ Ciego de Avila

Śniadanie. Zwiedzanie posiadłości należącej do rodziny Castro, Biran. Obiad. Przejazd przez Holguin i przystanek na starówce. Kolacja. Nocleg w Las Tunas/ Ciego de Avila.

D9 (02MAR), Sancti Spiritus – Trinidad

Śniadanie. Przejazd przez historyczną miejscowość Sancti Spiritus do Trinidad. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu położonym bezpośrednio przy plaży, wraz z pakietem all inclusive.

D10 (03MAR), Trinidad – Plaża All Inclusive. 

Śniadanie, obiad i kolacja. Czas wolny na karaibskiej plaży. Po południu zwiedzanie starówki Trinidad: Muzeum, Kościół Trójcy Św., rynek. Nocleg w hotelu.

D11 (04MAR), Trinidad – Plaża All Inclusive

Śniadanie, obiad i kolacja. Czas wolny na karaibskiej plaży. Oferta wycieczek fakultatywnych: Topes de Collantes, +95 USD.

D12 (05MAR), Trinidad – Wylot z Hawany do Cancun – Valladolid

Śniadanie. Przejazd na lotnisko w Hawanie i przelot do Cancun (14:45). 17.30 powitanie na lotnisku w Cancun i przejazd do Valladolid. Kolacja. Nocleg.

D13 (06MAR), Izamal – Cenoty

Śniadanie. Przejazd do Sanktuarium Matki Boskiej Jukatańskiej w Izamal, w którym przed laty odbyła się słynna msza Jana Pawła II dla Indian z całego kontynentu amerykańskiego. Zwiedzanie muzeum JP II. Obiad i kąpiele w naturalnej studni wapiennej, cenote. Powrot do hotelu, czas wolny na kolonialnej starowce Valladolid. Kolacja. Nocleg.

D14 (07MAR), Cancun – NYC

Śniadanie. Przejazd na lotnisko w Cancun. Lot powrotny do NYC o godz. 15.21.

Powrót do domu.

Wyjazd w Meksyku i na Kubie przygotowuje:

Proszę dostarczyć do 1 grudnia 2022 r:  

-wypełniony formularz

-kopię paszportu

-zaliczkę w wysokości $1000

na adres: New York Travel Club. 60-09 56th Drive Maspeth, NY 11378

Można także przesłać emailem: rkoper@hotmail.com  

ny.podroznik@gmail.com 

Czeki wypisujemy na: New York Travel Club LLC 

Można także dokonać przelewu na konto New York Travel Club LLC na konto #1311129 w Polish &Slavic Federal Credit Union (konto czekowe).

W sprawie innej formy dostarczenia potrzebnych dokumentów i zaliczki proszę dzwonić do ks. Ryszarda 347 876 3738

Można także dokonać przelewu na konto New York Travel Club LLC na konto #1311129 w Polish &Slavic Federal Credit Union (konto czekowe).

Całość należy wpłacić do 5 stycznia 2023r.

FORMULARZ-ZGŁOSZENIE 

Jeśli dokonujemy przelewu z innego banku niż PSFCU należy wypełnić poniższy formularz. Aby wydrukować formularz należy nacisnąć lewą myszką poniższy formularz i przeciągnąć na biurko.

Filmik z naszej poprzedniej wycieczki na Kubę

Bajecznie kolorowa Kuba

Fotografie z naszej ostatniej wycieczki na Kubę

Kolorowa Kuba

Cena $2860

Dopłata do Jedynki: $480
Cena zawiera:
 
-przelot: Nowy Jork- Cancun- Nowy Jork 
-przelot: Cancun – Hawana – Cancun
-klimatyzowany autokar
-wyżywienie
-hotele
-przewodnik polskojęzyczny 
-ubezpiecznie na cały pobyt w Meksyku
-ubezpiecznie na cały pobyt na Kubie
-wiza kubańska dla posiadaczy polskiego paszportu
 

W cenie mamy zapewnione ubezpieczenia na 2 tygodnie na Kubie oraz 2 tygodnie w Meksyku. Ubezpieczenie pokrywa leczenie w przypadku choroby, czy wypadku w czasie wyjazdu.

Możemy wykupić indywidualnie ubezpieczenie, które zapewnia zwrot pieniędzy za pielgrzymkę, gdy z jakiegoś poważnego powodu będziemy zmuszeni zrezygnować z wyjazdu. To ubezpieczenie możemy wykupić w agencji, która załatwia nam bilety lotnicze.

Jana (Eva) Fecus

Vice President

American Travel Abroad, Inc.

505 8th Avenue, Ste 801

New York, NY 10018

T: 212-586-5230, Ext. 114

eva@amta.com

www.amtaglobal.com

1.Przed wyjściem z domu proszę sprawdzić, czy mamy: Paszport polski i amerykański (paszport powinien być ważny 6 miesięcy przed wyjazdem z docelowego kraju).

2. Wylot z Nowego Jorku (JFK) 23 lutego o godz. 7:00 rano z terminal 8.  Na lotnisku trzeba być 3 godz. wcześniej. Czekamy w hali odlotów do odnotowania na mojej liście wyjeżdżających.

3. Do samolotu NY- Cancun- NY możemy zabrać bagaż podręczny (8 kg). Za drugi bagaż (20 kg) płacimy $30 w jedną stronę. Do samolotu Cancun-Hawana-Cancun możemy zabrać bagaż podręczny (8 kg) oraz główny (20 kg).

4. Obsługa na lotnisku w Cancun: Jerzy Mrożek (tel. +52 – 1 – 998 1475723)

Przewodnik na Kubie, Raul Navarro (w jez. polskim). Telefon będzie podany.

Obsługa w Meksyku po powrocie, Dariusz Jurczak. (tel. +52 – 1 – 984 1877916)

5. Odpowiedzialny za realizacje imprezy: Viajes Destino Mexico. 

Osoba kontaktowa we wszystkich kwestiach dot. podróży na miejscu, w tym emergency: Jerzy Mrożek (tel. +52 – 1 – 998 1475723).

6. Hotele na Kubie – Możemy je znaleźć na internetowej wyszukiwarce.

Habana: Hotrel Valentin Quinta Avenida Habana

Camaguey: Hotel Gran Hotel by Meliá

Bayamo: Hotel Royalton

En Santiago de Cuba: Hotel Meliá Santiago

Ciego de Ávila: Hotel Morón

Trinidad: Hotel MEMORIES TRINIDAD

7. Bilety lotnicze i ubezpieczenie załatwia: Jana (Eva) Fecus / American Travel Abroad, Inc. / 505 8th Avenue, Ste 801/ New York, NY 10018 / T: 212-586-5230, Ext. 114 / eva@amta.com www.amtaglobal.com

8. Organizacja całości: Nowojorski Klub Podróżnika- Ks. Ryszard: https://nytravelclub.pl / Telefon: 347 876 3738 / ny.podroznik@gmail.com / rkoper@hotmail.com

9. Internet i prąd na Kubie

W hotelach w zasadzie nie ma bezpłatnego dostępu do Internetu. Trzeba wykupić odpowiednie karty. Prąd o napięciu 110 V i częstotliwości 60 Hz. Dwubolcowe wtyczki typu amerykańskiego. 

10.Wymiana pieniędzy na Kubie na lotnisku, w hotelach lub w kantorach/ bankach (na paszport). Tylko rozważajmy EURO, DOLARY KANADYJSKIE lub PESO MEKSYKAŃSKIE. Dolar amerykański zadziała nam w Meksyku w kantorach, ale na Kubie nie liczmy na dolary USD, który działa jedynie w miejscach prywatnych i na ulicy, ale nie w hotelach, nie w sklepach, etc. W większości miejsc (hotele, sklepy, restauracje) można bez problematu płacić kartami płatniczymi VISA lub MASTER CARD. Nie są przyjmowane karty żadnych instytucji bankowych USA.

 11. Zaleca się zabranie ze sobą: Wygodne obuwie typu adidasy, w niektórych miejscach wygodne są sandały, skarpety, ubrania z naturalnych tworzyw, nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne, peleryna od deszczu (chociaż pogoda zapowiada się słoneczna, temperatura około 25-30 stopni Celsjusza), ładowarka do telefonu (Napięcie sieciowe w gniazdkach w Meksyku wynosi 127 V, a częstotliwość napięcia w sieci 60 Hz. Gniazdka takie jak w USA. O Kubie wspominałem wyżej), witamina C 500 mg, tylenol extra strength 1000 mg, ibuprofen 400 mg, no-Spa 80 mg, antybiotyk (na który nie mamy uczulenia), węgiel aktywny (czasami kieliszek koniaku jest bardziej skuteczny), plastry, gaza, bandaże, kremy z filtrem 50, opaska uciskowa (stopa, nadgarstek)

StatusFlightDepartureDateTimeTerminalArrivalDateTimeTerminalAirlineStops (Equipment)
SC1327John F Kennedy, New York, NY, US 
( JFK ) 
23Feb2307:00TERMINAL 8Cancun Intl, MX 
( CUN ) 
23Feb2311:24TERMINAL 3American AirlinesEconomy (G)No Stops
SC0816Cancun Intl, MX 
( CUN ) 
07Mar2316:35TERMINAL 3John F Kennedy, New York, NY, US 
( JFK ) 
07Mar2320:30TERMINAL 8American AirlinesEconomy (Q)No Stops