Kuba- Meksyk 2013

kuba22
kuba84
kuba5
kuba102
kuba34
kuba131
kuba41
kuba161
kuba53
kuba64
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow

Dzień 1 (11 VI) Nowy Jork – Mexico City

Wylot z JFK o godz. 9:00.Powitanie na lotnisku w Meksyku. Transfer do hotelu i zakwaterowanie. Nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe. Kolacja i nocleg.

Dzień 2 (12 VI): Plac Trzech Kultur – Guadalupe – Teotihuacan

Śniadanie. Zwiedzanie Placu Trzech Kultur. Wizyta w Bazylice Matki Boskiej z Guadalupe. Zwiedzanie największych piramid Ameryki w prehiszpańskim „mieście bogów” Teotihuacan: Piramida Słońca, Piramida Księżyca, Świątynia Pierzastego Węża, Droga Zmarłych. Degustacja pulque i tequili, możliwość uczestniczenia w występach Indian Mexica. Kolacja pod piramidami. Powrót do Miasta Meksyk, podziwianie imponującej panoramy miasta z Wieży Latynoamerykańskiej. Przejazd do hotelu. Nocleg

Dzień 3 (13 VI): Mexico City – Hawana (Kuba)

Śniadanie. Przelot do Hawany. Powitanie na lotnisku, przejazd do hotelu i zakwaterowanie. Czas wolny. Kolacja i nocleg w Hawanie Kolacja i nocleg Przylot na Kubę. Powitanie na lotnisku, przejazd do hotelu i zakwaterowanie. Czas wolny. Kolacja i nocleg w Hawanie.

Dzień 4 (14 VI): Pinar del Rio – Viñales

Śniadanie. Wyjazd do prowincji Pinar del Rio na zachodzie wyspy. Zwiedzanie Fabryki Cygar w mieście Pinar del Rio. Przejazd do wpisanej przez UNESCO w Rejestr Światowego Dziedzictwa Kultury – Doliny Tytoniowej Viñales. Oglądanie „Muralu Prehistorii” oraz jaskini, w której w czasach hiszpańskiej kolonii ukrywali się zbiegli niewolnicy. Powrót na kolację i nocleg do Hawany. Dla chętnych: wieczór w kabarecie Tropicana (ok. 95 €*) lub Le Parisien (ok. 55 €*).

Dzień 5 (15 VI): Hawana, Szlakiem Hemingwaya

Śniadanie. Zwiedzanie Nowej Hawany – przejazd wzdłuż słynnego nadmorskiego bulwaru Malecón, zwiedzanie  Cmentarza Kolumba, Hotel Nacional, Plac Rewolucji, Kapitol, Park Centralny, Pasaż Prado. Zwiedzanie Starówki – Plac Katedralny, Plac Broni. Po drodze zwiedzanie hotelu Ambos mundos, gdzie przez 10 lat mieszkał Hemingway. Wypoczynek na trasie w ulubionych knajpach laureat nagrody nobla  – Floridita i Bodeguita del Medio. Czas wolny, popołudnie na starówce, powrót do hotelu, kolacja i nocleg Dla chętnych – udział w pokazie wystrzału armatniego z czasów kolonialnych w forcie Las Cabañas: cañonazo de las nueve (ok. 25 €*).

Dzień 6 (16 VI): Hawana, Sanktuarium Matki Boskiej w Regla

Śniadanie. Przejazd do Regla, do kościoła św. Łazarza i bardzo ważnego Sanktuarium Matki Bożej Opiekunki Żeglarzy. Przejazd na Plac św. Franciszka z Asyżu i zwiedzanie kościoła św. Franciszka oraz Muzeum kolonialnego. Po lunchu zwiedzanie starówki, muzeum rumu połączone z degustacją i zakupami. Czas wolny, czas na zakupy.

Dzień 7 (17 VI): Guama – Trynidad/Cienfuegos

Śniadanie. Przejazd przez interior wyspy do Parku Narodowego Montemar. Rejs łodzią po Lagunie Skarbów do odtworzonej z domów na palach wioski Indian Taino – Guama. Wizyta na farmie krokodyli. Bliskie spotkanie z historią nad Zatoką Świń i przejazd wzdłuż karaibskiego wybrzeża do Trynidad/Cienfuegos. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja.

Dzień 8 (18 VI): Trynidad – Santa Clara – Varadero

Śniadanie. Zwiedzanie Muzeum Romantycznego w Trynidad. Przejazd do Valle de Ingenios. Wieża Torre de Iznaga. Przejazd do Santa Clara: Mauzoleum bohatera rewolucji – Che Guevary. Przejazd do Varadero. Zakwaterowanie w hotelu „all inclusive” z bezpośrednim dostępem do plaży. Kolacja i nocleg.

Dzień 9 (19 VI): Varadero „all inclusive”

Wypoczynek „all inclusive” na najsłynniejszych plażach Atlantyku – Varadero. W czasie pobytu możliwość korzystania z wycieczek fakultatywnych – przykładowo: jeep safari (ok. 85 €*); wyprawa na rejs połączony z nurkowaniem na rafie koralowej (ok. 55 €*), rejs katamaranem na tropikalną wyspę, obiad, po drodze pokaz z udziałem delfinów (ok. 95 €*).

Dzień 10 (20 VI): Varadero – Hawana – Miasto Meksyk – Nowy Jork

Śniadanie. Ostatnie chwile wypoczynku „all inclusive” na plażach Varadero. Transfer na lotnisko w Hawanie i wylot do Meksyku i do Nowego Jorku

Hotele w czasie naszego wyjazdu

Mx City, htl Plaza Florencia, tel. +52 55 52424700

Havana, htl Park View, +53 (7) 8613293

Cienfuegos/Trinidad, Yaguanabo, +53 (43) 541905

Varadero, Arenas Blancas Barcelo, +53 (45) 614450