Meksyk 2011

str139IMG_68701
meksyk1
str063aIMG_6624
str064-IMG_6781
str083IMG_7012
str099IMG_3107
str121IMG_3165
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow

Dzień 1 – 9 VIII: Nowy Jork – Mexico City (wylot z JFK o godz. 9: 15)

Przylot do Mexico City. Powitanie na lotnisku. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Odpoczynek po podróży. Kolacja, wieczorne zwiedzanie Mexico City (dla chętnych), nocleg w Mexico City.

Dzień 2 – 10 VIII: Guadalupe – Teotihuacan

Śniadanie. Zwiedzanie Placu Trzech Kultur. Wizyta w Bazylice Matki Boskiej z Guadalupe. Zwiedzanie największych piramid Ameryki w prehiszpańskim „mieście bogów” – Teotihuacan: Piramida Słońca, Piramida Księżyca, Świątynia Pierzastego Węża, Droga Zmarłych. Degustacja pulque i tequili, występy Indian Mexica. Kolacja pod piramidami. Powrót do Mexico City, podziwianie imponującej panoramy miasta z Wieży Latynoamerykańskiej. Nocleg.

Dzień 3 – 11 VIII: Mexico City – Xochimilco – Taxco

Śniadanie. Zwiedzanie Miasta Meksyk: przejazd przez ekskluzywną dzielnicę: Park Chapultepec, rezydencja prezydenta, pomnik Kopernika, pomnik Paderewskiego. Zwiedzanie Muzeum Antropologicznego z najbogatszymi zbiorami sztuki prekolumbijskiej. Starówka, Zocalo, Katedra i Pałac Prezydencki z malowidłami naściennymi Diego Rivery. Dom Muzeum Fridy Kahlo w dzielnicy Coyoacan. Przejazd przy stadionie piłkarskim Estadio Azteca. Przejażdżka kolorowymi łodziami w rytm muzyki mariachi i marimba po pływających ogrodach Xochimilco. Przejazd do pierwszego spośród magicznych miast Meksyku – Taxco. Kolacja i nocleg w panoramicznie położonej byłej kolonialnej misji w Taxco.

Dzień 4 – 12 VIII: Cacahuamilpa – Taxco – Acapulco

Śniadanie. Zwiedzanie największych jaskiń Meksyku w parku narodowym Cacahuamilpa. Dla chętnych za niewielką dopłatą „tirolesa”, czyli możliwość zjazdu nad wąwozem w siodle na stalowym kablu. Zwiedzanie słynnego w świecie z wyrobów sztuki jubilerskiej „srebrnego miasta” Taxco. Przejazd „garbusami” labiryntem górskich uliczek na wzgórze Guadalupe. Kościół Świętej Pryscylli i św. Sebastiana, punkty widokowe, Zócalo. Obiad. Przejazd do „perły Pacyfiku” – Acapulco. Zakwaterowanie w hotelu z bezpośrednim dostępem do plaży. Nocleg.

Dzień 5 – 13 VIII: Acapulco

Śniadanie. Wypoczynek na plażach Acapulco. Wyprawa na lagunę Coyuca: rejs w rezerwacie ptactwa wodnego, degustacja mleczka kokosowego zakrapianego mezcalem i sokiem z limonki, kąpiele w jeziorze i oceanie. Obiad na plaży: wyśmienita ryba i krewetki. Powrót do hotel. Wieczorem podziwianie wysokościowych skoków do wody ze skał La Quebrada. Kolacja i nocleg.

Dzień 6 – 14 VIII: Acapulco – Vista Hermosa – Cuernavaca – Mexico City

Śniadanie. Wypoczynek na plażach i czas wolny w Acapulco. Około południa wyjazd z miasta panoramiczną trasą przez Puerto Marques. Wizyta i obiadokolacja w tropikalnej hacjendzie Korteza Vista Hermosa. Przejazd przez miasto wiecznej wiosny Cuernavaca do Mexico City. Nocleg w Mexico City

Dzień 7 – 15 VIII: Mexico City – Nowy Jork (przylot na JFK o godz. 23:00)

Śniadanie – ostatnie chwile w Mexico City – Nawiedzenia Sanktuarium w Guadalupe- Msza św., transfer na lotnisko do Mexico City. Wylot z Meksyku do Nowego Jorku