Meksyk- Odpust w Guadalupe 2019

str051IMG_2706
str040IMG_2156
guada5
str075-032chIMG_18961
str156IMG_2537
str033IMG_1950
str044IMG_2569
IMG_2870
str027aIMG_1823
str137-087tIMG_21542
IMG_2730
IMG_2700
str007IMG_1973
IMG_2725
IMG_2800
str003-010chIMG_1876
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow

D1 ND,   01DEC, 7:10 am, przylot do Mx City, 09:00-12:21, przylot do Cancun. Przejazd do Tulum, wizyta w położonym nad brzegiem Morza Karaibskiego starożytnym porcie Majów – Tulum. Zwiedzanie Świątyni Fresków, Świątyni Zstępującego Boga i położonego na stromym klifie nad turkusowymi wodami Pałacu. Czas wolny na plaży. Kolacja. Nocleg w Cancun/ Riviera Maya

D2    PON, 02DEC, Śniadanie. Przejazd w interior Półwyspu Jukatan i zwiedzanie Chichen Itza.  Zwiedzanie stolicy Nowego Państwa Majów, uznanego w 2007 r. za jeden z 7 cudów świata – Chichén Itzá: Boisko do Gry w Pelotę, Ściana Czaszek, Platforma Orłów i Jaguarów oraz Wenus, Studnia Ofiarna – Cenote Sagrado, Świątynia Wojowników, Świątynia Kukulkana, Obserwatorium Astronomiczne. Nawiedzenie Sanktuarium Maryjnego Matki Boskiej Jukatanu w Izamal. Obiad. Nocleg w Merida.

D3 WT, 03DEC, Śniadanie. Zwiedzanie Meridy – kolonialnej perły Jukatanu, stolicy sizalu i koszenili. Zwiedzanie starówki miasta: Zocalo, Katedra i Pałac Gubernatora, rynek. Rejs po lagunie w Rezerwacie Flamingow w Celestun. Obiad na plaży. Nocleg w Meridzie.

D4 SR, 04DEC, Śniadanie. Zwiedzanie Uxmal: Świątynia Wróżbity, Patio Mniszek, Wielka Piramida. Zwiedzanie plantacji drzew kakaowych oraz muzeum czekolady, połączone z degustacją. Przejazd do Palenque. Obiad na trasie. Nocleg w Palenque.

D5 CZW, 05DEC, Śniadanie. Zwiedzanie Palenque. Magia prehiszpańskiego miasta Palenque – zwiedzanie zagubionych w tropikalnej dżungli budowli stolicy Starego Państwa Majów. Spacer po nieodkrytej części Palenque z rodowitym przewodnikiem Majów, który opowiadając o roślinach i zwierzętach żyjących w selwie zaprowadzi zwiedzających do nieudostępnionej turystom Zapomnianej Świątyni – Templo Olvidado. Wejście na strefę archeologiczną i zwiedzanie: Świątynia Czaszki, Świątynia Czerwonej Królowej, Świątynia Inskrypcji, Plac Liściastego Krzyża, Pałac, Obserwatorium. Spacer po lesie deszczowym do tzw. Łaźni Królowej. Wyjazd na półwysep Jukatan starożytnym szlakiem Majów regionu Puuc. Wizyta przy wodospadach Agua Azul i mozliwosc kapieli. Kolacja i nocleg San Cristobal.

D6   PT, 06DEC, Śniadanie. City tour San Cristobal. Zwiedzanie starówki San Cristobal, Katedra, Santo Domingo, Muzeum Jadeitu, etc. Wizyta w mistycznych indiańskich wioskach San Juan Chamula i Zinacantan. Zwiedzanie indiańskich wiosek w Chamula i Zinacantan. Obiad w domu u Indian. Rejs Kanionem Sumidero. Rejs motorową łodzią po rzece w dramatycznej scenerii kanionu Sumidero, którego ściany dochodzą do 1300 m. wysokości. Przejazd i nocleg w Tehuantepec.

D7 SOB, 07DEC, Śniadanie. Przejazd i zwiedzanie Mitla, jedno z najważniejszych miejsc ceremonialnych Zapoteków: misterne konstrukcje Grupy Południowej, Kościelnej, Kolumnowej, Źródełka i Glinianej. Obiad. Wizyta przy największym drzewie świata, Arbol de Tule. Nocleg w Oaxaca.

D8,   ND, 08DEC, Śniadanie. Zwiedzanie położonej na ściętym wierzchołku wzgórza, prehiszpańskiej stolicy Zapoteków, „miasta świtu” – Monte Alban. City tour Oaxaca: zwiedzanie starówki Oaxaca, Zocalo, Santo Domingo. Obiad na starówce Oaxaca. Przejazd do Puebla i nocleg.

D9,   PON, 09DEC, Śniadanie. City tour Puebla. Zwiedzanie Puebla: Starówka, Kościół św. Dominika i Kaplica Różańcowa, targ Parian z pamiątkami i lokalnymi słodyczami. Obiad: mole poblano – kura w czekoladzie. Po drodze panoramiczne podziwianie monumentalnej piramidy w Cholula oraz zwiedzanie ludowego kościółka w Tonantzintla. OBIAD: mole poblano – kura w czekoladzie. Nocleg w Taxco.

D10, WT, 10DEC, Śniadanie. City tour Taxco. Zwiedzanie niedostępnej szerokiej turystyce jedynej na kontynencie kopalni srebra z czasów azteków. Zwiedzanie słynnego na świecie z wyrobów sztuki jubilerskiej, „srebrnego miasta” Taxco. Przejazd „garbusami” labiryntem górskich uliczek na wzgórze Guadalupe. Kościół św. Pryscylli i św. Sebastiana, punkty widokowe, Zocalo. Przejazd do Mx City, obiad na łodziach w ogrodach Xochimilco. Nocleg w Mx City.

D11,   SR, 11DEC, Śniadanie. Zwiedzanie największych piramid Ameryki w prehiszpańskim „mieście bogów” Teotihuacan: Piramida Słońca, Piramida Księżyca, Świątynia Pierzastego Węża, Droga Zmarłych. Degustacja pulque i tequili. Obiad pod piramidami. Powrót do Miasta Meksyk. Nocleg w Mx City.

D12,   CZW, 12DEC, Śniadanie. Udział w odpuście z okazji ukazania się MB Guadalupe. Obiad. Czas wolny na starówce Mx City i city Tour. OK. 15:00 Zwiedzanie Miasta Meksyk:  Starówka, Zocalo, Katedra oraz Pałac Prezydencki i – zawsze w przypadku kiedy otwarty jest Pałac – malowidła naściennie Diego Riviery. Czas wolny na Starówce. OK. 20:00 Przejazd na lotnisko i wylot z Mx City 23:55

D13, PT,13 DEC – Przylot do do Nowego Jorku – 05:40