Modlitwa pielgrzyma

Meksyk

Bądź uwielbiony Boże za gwiazdy, które rozsypałeś na bezkresnym niebie, za słońce, które porannymi zorzami budzi świat do życia, za spokój dnia, rodzący się w blaskach zachodzącego słońca, za księżyc, który nocą zastępuje słońce, za różnobarwne kwiaty, które pięknem cieszą oczy i obietnicą owocu radują serce, za drzewa, które w skwarze dnia swym cieniem, zapraszają do odpoczynku, za ośnieżone szczyty górskie dźwigające nasz wzrok ku niebu, za rzeki, które tocząc swe wody przypominają o upływie czasu i spotkaniu z Tobą, za błękitne morze, które szumem fal koi nasze skołatane serca, za muszelki na złotej plaży, które zabieramy na pamiątkę, za ptaki cudownie śpiewające w gałęziach, za dom rodzinny, do którego zawsze powracamy z radością, za pustynne krajobrazy, gdzie z dala od zgiełku świata najłatwiej Cię odnaleźć, za uśmiechnięte oczy, z których bije blask życzliwości, za przyjaźnie wyciągnięte dłonie, za wieże kościołów dźwigające się ku niebu, które przypominają Twoją Miłość, która zstąpiła z nieba, aby nas zbawić. Bądź uwielbiony za wszystko, czego nie potrafiłbym zmieścić nawet w najgrubszej książce.

Dziękuje Ci Boże, za to, że mogę oglądać cudowny świat stworzony przez Ciebie. Cieszyć się słońcem i gwiazdami, zanurzyć nogi w płynącej wodzie, wąchać kwiaty na łące, wyruszać w dalekie podróże by poznawać nowe światy i odnajdywać Ciebie coraz pełniej, szczególnie tam gdzie w cudowny sposób dotknąłeś ziemi i ludzkiego serca. Dziękuję za ludzi, których postawiłeś na mojej drodze życia, za grób rodziców znaczony krzyżem, który przypomina o spotkaniu, nad którym nie unosi się cień rozstania.

A na koniec proszę Cię Boże o jedno, abyś wieczór mojego życia wypełnił pokojem i radością cudownych kolorów zachodzącego słońca i ogarnął mnie Światłem, które nigdy nie gaśnie.

Kambodża