Most Bożego Miłosierdzia

W Sierocińcu Siostry Rut w Tanzanii, po wybudowaniu trzech skrzydeł sierocińca ruszyła budowa kaplicy pod wezwaniem Bożego Miłosierdzia. Temu niezwykłemu materialnemu wzrostowi tego dzieła towarzyszy wzrost duchowy Wspólnoty Dobrego Samarytanina z Nowego Jorku. W ramach formacji duchowej odbyło się w sobotę, 7 kwietnia o godz. 18:30 w kościele św. Stanisława BM w Ozone Park pierwsze spotkanie Wspólnoty. Przypadło ono w wigilię Niedzieli Bożego Miłosierdzia. Naszemu spotkaniu patronowała św. Faustyna i św. Jan Paweł II, który ustanowił to święto i 13 lat temu w wigilię tego święta odchodził do domu Ojca. Nasz Papież św. Jan Paweł II powiedział „Uważam, że mam obowiązek mówić o Afryce, apelując do sumienia świata – świata żyjącego w dostatku, który bez skrupułów odbiera ubogim środki do życia, aby inwestować je w śmiercionośną broń. Oczy Afrykańskich dzieci osądzą nas…”. I tak powstaje most Bożego Miłosierdzia między Wspólnotą Dobrego Samarytanina a Sierocińcem w dalekiej Tanzanii.

Spotkanie rozpoczęliśmy nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego w intencji tego szlachetnego dzieła i wszystkich, którzy je wspierają na różne sposoby. W obliczu Miłosiernego Chrystusa, czuliśmy, że uczestniczymy w wielkim dziele, gdzie słowa Chrystusa przybierają formę czynu. Po nabożeństwie udaliśmy się na spotkanie, które miało formę wczesno chrześcijańskiej agape – uczty miłości. Koordynatorka Wspólnoty, Małgorzata Kaleta, Sylwia Jasiński, Janina Warchoł, Irena Zawadzki i Stanisław Winnicki zadbali, aby na stole nie zabrakło pysznych przekąsek, sałatek, ciasta, no i czegoś do wypicia. Znaleziono także dodatkowy powód świętowania, a mianowicie imieniny ks. Ryszarda, kapelana Wspólnoty. W towarzyskiej i serdecznej atmosferze omawialiśmy aktualne sprawy związane ze Wspólnotą, jak i też poczyniliśmy pewne plany odnośnie następnej akcji charytatywnej na rzecz sierocińca: „Matczyny dar dla sierot w Afryce”, która będzie miała miejsce w Dzień Matki, 13 maja 2018 roku. Głównym punktem tego wydarzenia będzie „Festiwal polskiego pieroga”. Woluntariusze zadeklarowali przygotowanie domowego wyrobu pierogów, które będę sprzedawane, a pieniądze będą przeznaczone na sierociniec. Oczywiście będzie także ciasto. Można będzie kupić nie tylko pierogi, ale także kwiatek dla mamy.  Zaś w kościele będzie program artystyczny poświęcony mamom. Można będzie pięknie i z pożytkiem dla sierot w Afryce uczcić nasze mamy.

Już dziś zapraszamy na to wydarzenie charytatywne. Kościół św. Stanisława BM w Ozone Park (90-01 101 Ave – skrzyżowanie Rockaway Blvd & 88th Street, Ozone Park, NY 11417 Metro A, przystanek 88 Street).

Pozdrowienia Siostry Rut

Kochany Księże Ryszardzie serce się Raduje!!!! Wielka radość, że Wspólnota Dobrego Samarytanina ma wspólne spotkanie. Ufam całym sercem, że będzie Was dużo by nieść razem z nami pomoc najbiedniejszym. Jak również Ty Księże Ryszardzie oraz Małgosia, koordynatorka tejże Wspólnoty będziecie mogli otrzymać wsparcie od osób, które również pragną być w te rodzinie Samarytańskiej. Jest wydarzenie historyczne, które trzeba zapisać w kalendarzu. Na naszych oczach zaczyna się dziać piękno….. Z Tanzanii pozdrawiamy Wszystkich uczestników tego spotkania. Całym sercem jestem z Wami.

Podziękowanie Siostry Rut

Kochani pamiętacie wielki Kiermasz, który zorganizowała Wspólnota Dobrego Samarytanina. Dzisiaj dotarły do nas pieniądze (25.000usd) które są przeznaczone na wiercenie studni i doprowadzenie wody do sierocińca. Bogu niech będą dzięki!!!! Szczególnie dziękuję organizatorom, którzy włożyli całe serca do tego dzieła: oczywiście jest mowa o ks. Ryszardzie i Małgosi. Nie można Wszystkich wymienić bo zdaje sobie sprawę, że dużo osób wspierało ten Kiermasz. Dlatego niech Jezus Wam Wszystkim błogosławi.

Wdzięczna s. Rut