Peru 2009

peru73
peru80
peru12
peru19
peru33
peru42
peru50
peru36
peru60
peru65
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow

 

Dzień 1: Lima   14.02.09.

Przelot do Limy. Powitanie na lotnisku w Limie. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, wypoczynek po podróży. Nocleg w Limie.

Dzień 2: Trzy Oblicza Limy   15.02.09.

Śniadanie. Msza Święta w jednym z kościołów pamiętających czasy koloni hiszpańskiej. Przejazd do Parku Miłości, sesja zdjęciowa z Pacyfikiem oblewającym Limę. Zwiedzanie kolonialnej części miasta i zwiedzanie Katedry z siedzibą Arcybiskupów, Kaplicy Markiza, Gubernatora Peru don Francisca Pizarra zdobywcy Peru i Fundatora Limy. Zwiedzanie Plaza de Armas z popiersiem Ernesta Malinowskiego – narodowego bohatera Peru. Przejazd do Muzeum Złota i zwiedzanie kolekcji: złotych preinkaskich wyrobów, starych indiańskich tkanin i ceramiki oraz jednego z najbogatszych na świecie zbiorów militariów. Zwiedzanie Katakumb. Przejazd do małej miejscowości u bram olbrzymiego płaskowyżu, Nazca. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

Dzień 3: Nazca   16.02.09.

Śniadanie. Obserwowanie tajemniczych linii wyrytych na rozległym obszarze kamienistej pustyni, budzących respekt uczonych i archeologów. Fakultatywnie przelot awionetką nad płaskowyżem, obserwowanie widocznych tylko z góry w całości tajemniczych linii tworzących niepowtarzalne kształty. $70.00 USD od osoby. Zwiedzanie akweduktów wodnych. Przejazd do Limy, po drodze w miejscowości Ica krótki odpoczynek i obiad w oazie otoczonej pustynnym krajobrazem. Msza Święta. Kontynuacja podróży do Limy, zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

Dzień 5: Stolica Imperium Inków   17.02.09.

Śniadanie. Transfer na lotnisko i przelot do Cusco. Transfer do hotelu, krótki odpoczynek po podróży. Po południu zwiedzanie i poznawanie miasta potomków Inków, posługujących się językiem Keczua, słynącego z pięknych zabytków epoki kolonii hiszpańskiej -„Pępka Świata”- Cusco.  Zwiedzanie: zachwycających ruin złoconej inkaskiej świątyni Coricancha – najważniejszego w całym inkaskim państwie kompleksu świątynnego, wspaniałej Katedry z XVI w. ze słynnym obrazem, przedstawiającym Ostatnią Wieczerzę i Chrystusa spożywającego w jej trakcie świnkę morską a także Krucyfiksem, który według miejscowych ocalił katedrę podczas wielkiego trzęsienia ziemi w 1650 roku. Zwiedzanie Plaza de Armas. Wyjazd z Cusco do Sacsayhuaman, zwiedzanie ruin inkaskich budowli, łączących forty z główną twierdzą w Cusco. Czas wolny na Starówce, kolonialnego Cusco. Wieczorna Msza Święta. Powrót do hotelu. Kolacja. Nocleg w Cuzco.

Dzień 6: Machu Picchu i Huayna Picchu.   18.02.08.

Śniadanie. Transfer do jednej ze stacji kolejowej. Wycieczka do wymarzonego i najsłynniejszego na kontynencie „Zaginionego Miasta” – Machu Picchu. Twierdza została odkryta dopiero w 1911 roku przez amerykańskiego historyka. To niesamowite dzieło rąk ludzkich zadziwia doskonałością kamieniarki i bogactwem dekoracji. Sesja zdjęciowa na tle wspaniale zachowanych i odnowionych ruin Świątyni Trzech Okien, Słonecznego Obserwatorium i malowniczych tarasów. Sanktuarium Inków. Spacer w urzekającej scenerii niemal pionowych zboczy gór opadających w dół do rzeki Urubamby, która z trzech stron opływa masyw. Poznanie znaczenia, jakie miał dla Inków kamień kalendarzowy – Intihuatana. Obiadokolacja, powrót do Cusco. Nocleg.

Dzień 7: Cusco – Puno    19.02.08.

Śniadanie. Msza Święta. Przejazd do położonego w południowo-wschodniej części kraju na płaskowyżu Collao, nad brzegiem jeziora Tititaca – kolebki jednej z najważniejszych kultur epoki preinkaskiej – Puno. Po drodze zwiedzanie Andahuaylillas- przepięknego kolonialnego kościoła zwanego Kaplicą Sykstyńską. Przejazd nad najwyżej położone jezioro żeglowne na świecie, na wysokości 3860m n.p.m. w imponującym Altiplano-Andyjskim Płaskowyżu. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Kolacja. Nocleg w Puno.

Dzień 8: Uros i Taquile   20.02.09.

Śniadanie. Msza Święta. Wyjazd nad jezioro Tititaca. Całodzienne obcowanie z naturą na wyspach: Uros i Isla de Taquile połączone z poznaniem życia Indian do dziś kultywujących tradycje i kulturę Inków. Udział w pokazach tradycyjnych obrządków i zwyczajów bogatej kultury inkaskiej. Kolacja na wyspie Uros. Zwiedzanie kolonialnnego Kościoła nad jeziorem. Powrót do hotelu, nocleg w Puno.

Dzień 9:  Chulpas    21.02.09.

Śniadanie. Msza Święta. Przejazd do Strefy Archeologicznej Sillustani znajdującej się na wysokości 4000 m n.p.m, nad jeziorem Umayo. Zwiedzanie znajdujących się tam zaginionych śladow cywilizacji – interesujących ruin z czasów Inków w kształcie kominów o wysokości od 10 do 14 metrów zwanych w języku Aymara – Chulpas. Przelot do Limy. Pożegnanie z przewodnikiem, wylot z Peru.

Dzień 10:  Zakończenie Imprezy  22.02.08.

Powrót do Nowego Jorku