Peru- Boliwia- Chile 2018

boliwia058
boliwia003
peru40
boliwia007
peru81
boliwia022
peru34
boliwia032
boliwia067
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow

DZIEŃ 1 /1 VIII/. WYLOT NOWEGO JORKU DO SANTIAGO DE CHILE

DZIEŃ 2 /2 VIII/. ZWIEDZANIE SANTIAGO DE CHILE

Miasto jest uznawane za jeden z najważniejszych ośrodków gospodarczych i kulturalnych całej Ameryki Południowej. Przejazd główną arterią miasta, Alameda. Na placu Plaza de Armas zobaczymy piękną katedrę. Na głównym rynku Mercado Central, jednym z najstarszych i największych w Chile, będzie czas na skosztowanie miejscowych specjałów. Następnie udamy się na drugą stronę rzeki Mapocho do dzielnicy Bellavista. Zwiedzanie zakończymy na wzgórzu San Cristobal, z którego rozciąga się przepiękna panorama miasta. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3 /3 VIII/. PRZELOT DO CALAMY LUB ANTOFAGASTY

Transfer do hotelu w San Pedro de Atacama, zakwaterowanie. Miasto, położone na wysokości ok. 2440 m n.p.m. jest zieloną oazą na środku pustyni Atacama. Atacama jest uznawana za najbardziej suchy obszar świata, niektóre stacje meteorologiczne jeszcze nigdy nie zanotowały opadów deszczu! Surowy krajobraz pustyni był nie lada wyzwaniem dla uczestników rajdu Dakar, który wiódł przez Atacamę do Valparaiso. Przejazd do San Pedro de Atacama. Po popołudniu przejazd do lagun Miñiques i Miscanti, po raz pierwszy wjedziemy na wysokość ponad 4000 m..n.p.m. Głęboki odcień błękitu wody oraz otaczające laguny wulkany, tworzą przepiękny krajobraz. Kolejno odwiedzimy Salar de Atacama – największe wyschnięte solne jeziora w Chile, położone ok. 2400 m n.p.m. Na niemalże całej powierzchni solniska znajduje się spękana biała skorupa z wykrystalizowanych soli i tylko gdzieniegdzie widać tafle wody. Jedna z nich, to Laguna Chaxa – będąca domem dla trzech rodzajów flamingów (chilijskiego, andyjskiego oraz różowego). Surowość krajobrazu dodatkowo podkreśla pasmo potężnych wulkanów górujących nad Salarem. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 4 /4 VIII/. PRZEJAZD NA PÓŁNOC DO JEDNEJ Z NAJWIĘKSZYCH ATRAKCJI PUSTYNI ATACAMA, GEJZERÓW EL TATIO

Są to jedne z najwyżej położonych gejzerów na świecie; znajdują się na wysokości ok. 4300 m n.p.m. i zdecydowanie najlepiej prezentują się o wschodzie słońca. Gejzery przypominają miniaturki wulkanów, które zamiast lawą tryskają gorącą wodą, a formy mineralne powstałe po odparowaniu wrzącej wody są niezwykle ciekawe. Następnie wyruszymy w kierunku Valle de la Muerte (Dolina Śmierci) oraz Valle de la Luna (Dolina Księżycowa). Przejedziemy przez pasmo Cordillera de la Sal, gdzie można podziwiać wspaniałe, naturalne formacje solne o niesamowitych kształtach. Zwiedzanie rozpoczniemy od przystanku w Dolinie Śmierci Feria barw jaką oferują najróżniejsze formacje skalne i padające na nie promienie słońca tworzą piękny obraz, który namalować może tylko natura. Kolejno przejazd do Doliny Księżycowej, która nazwę swą zawdzięcza iście kosmicznemu krajobrazowi: wysuszone jeziora i spękana od braku deszczu ziemia, przypominają Księżyc. Powrót do hotelu, czas wolny na odpoczynek bądź samodzielne zwiedzanie San Pedro de Atacama (hotel położony zazwyczaj ok. 20 min spacerem od miasteczka). Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 5 /5 VIII/. PRZEJAZD W KIERUNKU GRANICY Z BOLIWIĄ

Przesiadka na jeepy (UWAGA: najwyższy punkt, w jakim się znajdziemy w tym dniu położony jest na 4 850 m n.p.m.), na trasie zobaczymy liczne jeziora wysokogórskie tzw. Laguny, z których każda zachwyca innymi kolorami, zatrzymamy się przy m.in. zielonej Lagunie Verde i zobaczymy Laguna Blanca. Kolejną z nich jest Laguna Colorada, jedno z najpiękniejszych miejsc w całej Boliwii. Pigmentacja wód zależy od obecności różnych gatunków alg. To słone i płytkie jezioro swoją popularność zawdzięcza charakterystycznej, intensywnie czerwonej barwie. Dodatkowo na jego tafli możemy zaobserwować liczne, kontrastujące, białe połacie boraksu. Całość tego niezwykłego zjawiska wkomponowana jest w malowniczy, nieskażony, górski krajobraz. Ruta de las Lagunas słynie również z bardzo licznie występujących tu flamingów, skupiających się wokół kolorowych wód. Lagunę Coloradę zamieszkują głównie różowe flamingi krótkodziobe. Przerwa na lunch. Następnie zobaczymy Árbol de Piedra, niespotykaną formację skalną, wyrzeźbioną przez wiatr, wyglądem przypominającą drzewo o wysokości ok. 7 m. Późnym wieczorem dojedziemy do Uyuni. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg. (Trasa ok. 450 km).

DZIEŃ 6 /6 VIII/. PRZEJAZD DO NAJWIĘKSZEGO SOLNISKA NA ŚWIECIE, SALAR DE UYUNI

Niespotykanie płaska (różnica wzniesień to niecałe 41 cm), ogromna pustynia solna o obszarze około 10 000 km² gwarantuje niesamowite widoki. Pod kilkunastometrową warstwą soli płyną zasolone rzeki. Przejazd w kierunku Cmentarza Lokomotyw. To unikatowe miejsce, w którym rozkwit kolei przypadł na XIX – XX w. Był ściśle związany z odkrytymi w tym czasie bogatymi złożami minerałów oraz transportem ich z kopalni do portów na wybrzeżu Pacyfiku. Teraz znajduje się tu mały dworzec, terminal towarowy oraz blisko setka lokomotyw oraz wagonów porzuconych wiele lat temu. Następnie zobaczymy hotel prawie w całości wykonany z bloków soli, głównego surowca w okolicy. (Zwiedzanie Salar de Uyuni uzależnione jest od pory deszczowej i w niektórych terminach punkt ten może zostać zmieniony na inny.) Zakwaterowanie, kolacja w Uyuni, nocleg.

DZIEŃ 7 /7 VIII/. PRZELOT I ZWIEDZANIE LA PAZ, NAJWIĘKSZEGO MIASTA BOLIWII

Najwyżej na świecie położonej stolicy (3200 – 4050 m n.p.m.). Zostało wybrane w prestiżowym konkursie na Siedem Cudów Świata w kategorii: miasta. Zobaczymy m.in.: kościół św. Franciszka, katedrę, Gmach Rządu i Kongresu. O dreszcz emocji przyprawi nas wizyta na targu czarownic, gdzie można nabyć przeróżne talizmany i amulety. Obiad. Transfer do hotelu i nocleg.

DZIEŃ 8 /8 VIII/. PO ŚNIADANIU UDAMY SIĘ DO STANOWISKA ARCHEOLOGICZNEGO TIAHUANACO

Położonego na wysokości 3800 m n.p.m. Zobaczymy tu m.in. słynną Bramę Słońca z wizerunkiem Boga Wiracocha i Monolit Ponce’a. Po zwiedzaniu obiad. Następnie przejedziemy malowniczą drogą wzdłuż Titicaca – najwyżej położonego jeziora żeglownego na Ziemi aż do granicy boliwijsko-peruwiańskiej w Desaguadero. Przejazd Peru i  zakwaterowanie w hotelu w Puno  i nocleg (Trasa ok. 270 km).

DZIEŃ 9 /9 VIII/. PO ŚNIADANIU REJS NA PŁYWAJĄCE WYSPY UROS

Wyspy zbudowane z trzciny totora zamieszkują indianie Aymara, poznamy ich domy, kulturę i zwyczaje. Wczesnym popołudniem przejazd autokarem do Cuzco, dawnej stolicy imperium Inków. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

DZIEŃ 10 /10 VIII/. PO ŚNIADANIU ZWIEDZANIE STARÓWKI CUZCO

Wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W programie Plaza de Armas, katedra z pinakoteką gromadzącą arcydzieła kuzkeńskiej szkoły malarskiej oraz dawna świątynia słońca – Coricancha. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

DZIEŃ 11 /11 VIII/. PO ŚNIADANIU DWUGODZINNY PRZEJAZD

Na stację kolejową do Ollantaytambo, skąd rozpoczniemy wycieczkę do Machu Picchu.

DZIEŃ 12 /12 VIII/. PO ŚNIADANIU KRÓTKI SPACER PO SACSAYWAMAN

Dawnej inkaskiej twierdzy, w której do dziś odbywa się najsłynniejszy peruwiański festiwal Inti Raimi. Transfer na lotnisku, przelot do Limy. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg

DZIEŃ 13 /13VII/. PO ŚNIADANIU WYKWATEROWANIE Z HOTELU.

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Następnie zwiedzimy kolonialną dzielnicę Plaza Mayor z okazałym pałacem, w którym mieści się siedziba rządu, katedrę (mauzoleum hiszpańskiego konkwistadora Francisco Pizzaro), klasztor św. Franciszka i katakumby. Postój przy zabytkowej stacji kolejowej Desamparados, z której rozpoczyna się trasa zaprojektowana w XIX w. przez inżyniera Ernesta Malinowskiego. Następnie zwiedzanie muzeum Larco Herrera, mieszczące się w zabytkowym budynku, przedstawiające dokładny przegląd peruwiańskiej historii prekolumbijskiej, niesamowite zbiory wyrobów ze złota, ceramiki i tekstyliów. Transfer na lotnisko. Lot powrotny z Limy do Nowego Jorku.

DZIEŃ 14 /14 VIII/ POWROT DO NOWEGO JORKU OKOŁO GODZ. 15:00