|

Ziemi Święta: 6- 16 IV 2025. Udział w procesji Niedzieli Palmowej.

s079
s127
s212a
GD8A0969
GD8A0956
GD8A0992
s013
s045
s051
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow

Pielgrzymka będzie wspaniałym rekolekcyjnym przygotowaniem do świąt zmartwychwstania Chrystusa. 

Pierwotnie ta pielgrzymka była planowana z wyjazdem do Jordanii. Jednak w obecnej sytuacji tylko sama Ziemia Święta jest pewniejsza. Ziemia Święta łącznie z Jordanią będzie zrealizowana, gdy będzie to możliwe. 

Wstępne zapisy- proszę podać:

1.Nazwisko i imię

2.Numer telefonu i adres emaliowy

3.Przesłać na mail: rkoper@hotmail.com lub zgłosić telefonicznie: 347 876 3738

Wstępny zapis do niczego nie zobowiązują, ale jest to ważna informacja dla organizatora o tym, jakie jest zainteresowanie tym wyjazdem i czy jest szansa zebrania wystarczającej grupy.

Zazwyczaj 10 miesięcy przed planowanym wyjazdem (są od tego wyjątki) zamieszczam konkretne informacje o programie i cenie wyjazdu.

Po tym ogłoszeniu wpłacamy zaliczkę, która jest potwierdzeniem wyjazdu. Kolejność wpłat decyduje o naszym wyjeździe.    

I – II DZIEŃ (6-7 IV) – NOWY JORK – TEL AVIVE

Wylot z Nowego Jorku do Tel Avivu. Przejazd do hotelu w Betlejem. Nocleg.

III DZIEŃ (8 IV) – BETLEJEM – EIN KAREM

Betlejem – nawiedzenie bazyliki Bożego Narodzenia, kościoła św. Katarzyny Aleksandryjskiej z grotami św. Józefa i św. Hieronima, Groty Mlecznej i Pola Pasterzy. Ein Karem – nawiedzenie sanktuarium narodzenia św. Jana Chrzciciela i nawiedzenia św. Elżbiety. Nocleg w Betlejem.          

IV DZIEŃ (9 IV) – CEZAREA – KARMEL – NAZARET – KANA

Przejazd do Cezarei – archeologicznego parku nad brzegiem morza Śródziemnego. Karmel – nawiedzenie sanktuarium Stella Maris z grotą proroka Eliasza. Nazaret – nawiedzenie bazyliki Zwiastowania i kościoła św. Józefa. Kana Galilejska – liturgia odnowienia sakramentalnej przysięgi małżeńskiej. Nocleg w Nazarecie/ Tyberiadzie.

V DZIEŃ (10 IV) – JEZIORO GALILEJSKIE

Góra Ośmiu Błogosławieństw – nawiedzenie sanktuarium upamiętniającego Kazanie Pana Jezusa. Tabgha – nawiedzenie sanktuarium Prymatu św. Piotra. Kafarnaum – spacer po ruinach „miasta Jezusa”. Genezaret – rejs łodzią po jeziorze.  Obiad z rybą św. Piotra. Nocleg w Nazarecie/ Tyberiadzie.

VI DZIEŃ (11 IV) – GÓRA TABOR – JERYCHO – MORZE MARTWE

Góra Tabor – nawiedzenie sanktuarium Przemienienia Pańskiego. Betania nad Jordanem – liturgia odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Jerycho – Kolejką linową na Górę Kuszenia (Lunch na Górze Kuszenia) i sykomora – drzewo dialogu z Zacheuszem. Morze Martwe – czas na kąpiel. Nocleg w Jerozolimie.

VII DZIEŃ (12 IV) – JEROZOLIMA

Jerozolima – wizyta pod Ścianą Płaczu, dzielnica żydowska Starego Miasta, nawiedzenie kościoła św. Piotra in Gallicantu, bazyliki Zaśnięcia Matki Bożej oraz sali Wieczernika. Nawiedzenie Bazyliki Grobu Pańskiego. Czas wolny. Nocleg w Jerozolimie.

VIII DZIEŃ (13 IV) – GÓRA OLIWNA – PROCESJA NIEDZIELI PALMOWEJ

Nawiedzenie sanktuariów położonych na górze Oliwnej – sanktuarium Wniebowstąpienia, kaplica Dominus Flevit oraz Bazylika Getsemani w ogrodzie Oliwnym. Udział w procesji Niedzieli Palmowej z Betfage w kierunku Jerozolimy. Nocleg w Jerozolimie.

IX DZIEŃ (14 IV) – JEROZOLIMA

Nawiedzenie bazyliki św. Anny, kaplic Biczowania i Włożenia Krzyża. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Starego Miasta. Nawiedzenie bazyliki Grobu Pańskiego. Nocleg w Jerozolimie.

X DZIEŃ (15 IV) – EMAUS – TEL AVIV – JAFFA

Przejazd w kierunku Tel Avivu. Po drodze nawiedzenie sanktuarium, w którym lokalizuje się biblijne Emaus. Tel Avivu – współczesne miasto nad brzegiem morza oraz Jaffa – starożytna dzielnica, zamieszkiwana przez ludność arabską. Znajduje się tam kościół św. Piotra. Następnie czas wolny nad brzegiem morza Śródziemnego. Nocleg w Jerozolimie.

XI DZIEŃ (16 IV) – IZRAEL – USA

Przejazd na lotnisko w Tel Avivie i lot do Nowego Jorku

Cena: Będzie podana po załatwieniu biletów lotniczych. Nie wcześniej jak rok przed wyjazdem.

Cena zawiera:

  • 9 noclegów w hotelach 3* /pokoje dwuosobowe, dopłata do jednoosobowego ………/
  • wyżywienie 2 razy dziennie /śniadanie, obiadokolacja/
  • przejazdy autokarem wg programu
  • codzienne Msze Święte oraz opiekę duchową kapłana
  • opiekę pilota
  • zestawy słuchawkowe Tour Guide
  • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
  • składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy
  • ubezpieczenie KL i NNW /zawiera ubezpieczenie od chorób przewlekłych/  
  • bilety lotnicze Nowy Jork- Tel Aviv- Nowy Jork