|

Pielgrzymka: Sanktuaria Europy

Pielgrzymka planowana jest we wrześniu roku 2023. Mamy do wyboru dwa programy. Zrealizujemy ten, który wybierze większość. Przy zgłoszeniach proszę zaznaczyć, który program wybieramy.   

W programie II wyjeżdżamy z Rzeszowa. Bilety do Polski kupujemy indywidualnie.

Program I przewiduje wylot z Nowego Jorku do Lyonu (Francja). Powrót z Lizbony do Nowego Jorku.

Wyjazd autokaru z Rzeszowa. Konkretne dane odnośnie terminu oraz ceny podam w bliższym czasie.

Już dziś można zgłaszać chęć uczestnictwa pisząc na adres: ny.podroznik@gmail.com / rkoper@hotmail.com lub dzwoniąc: 347 876 3738. A najlepiej wypełnić formularz zgłoszeniowy, który znajdziemy w zakładce „zapisy”

sank1
sank2
sank3
sank4
Kathedrale, Santiago de Compostela
sank6
sank7
sank8
sank9
sank10
sank12
previous arrow
next arrow

Dzień 1: Wyjazd o godz. 18.00, przejazd przez Czechy i Niemcy do Francji.

Dzień 2: Przyjazd do Ars miejsce życia i działalności św. Jana Vianeya- patrona proboszczów. Msza św. w Sanktuarium, zapoznanie z życiem i działalnością św. Proboszcza, zwiedzanie Muzeum Figur Woskowych ukazujących jego życie i działalność. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3: Śniadanie. Przejazd do Avignon stolica papieży na wygnaniu /przez 73 lata/, zwiedzanie miasta: Pałac Papieski, Katedra Notre Dame des Doms, słynny most św. Benedykta na rzece Rodan obecnie pozostały tylko 4 przęsła, msza św. Przejazd do hotelu w okolicach Tuluzy, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4: Śniadanie. Przejazd do Loudres i całodniowy pobyt : uczestnictwo w uroczystościach religijnych, msza św., zwiedzanie Bazyliki, Groty Objawień oraz spacer po mieście śladami św. Bernadetty. Możliwość kąpieli w basenach. Wieczorem udział w nabożeństwie Maryjnym z lampionami. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5: Śniadanie, Przejazd w kierunku gór Picos de Europa, gdzie w bajkowym krajobrazie mieści się Sanktuarium Matki Bożej w Covadonga z przynależącą do niego jaskinią msza święta. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6: Śniadanie. Przejazd do Santiago de Compostelajedno z najstarszych (po Jerozolimie i Rzymie) i najbardziej popularnych ośrodków pielgrzymkowych, miejsce pochówku św. Jakuba Apostoła msza św., zwiedzanie miasta katedra św. Jakuba Apostoła. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7:Śniadanie.Braga zwiedzanie Sanktuarium Bom Jesus do Monte /Sanktuarium Dobrego Jezusa z Góry/najważniejszego, /po Fatimie/, sanktuarium w Portugalii . Prowadzą do niego słynne, blisko 116 metrowe monumentalne barokowo-rokokowe schody (UNESCO) i przejazd do Porto, zwiedzanie miasta, msza św., rejs statkiem. Przejazd do Fatimy- tutaj w 1917 roku Matka Boska objawiała się trojgu pastuszkom i przekazała trzy tajemnice. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, udział w wieczornej procesji ze świecami w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 8: Śniadanie. Pobyt w Sanktuarium i Bazylice Matki Bożej Fatimskiej. Droga Krzyżowa, zwiedzanie domu Franciszka i Hiacynty i domu Łucji w Aljustrel niewielka wieś, gdzie przyszli na świat pastuszkowie, którzy doznali objawień Matki Boskiej w 1917 roku. Czas wolny na indywidualną modlitwę. Po południu przejazd do Tomar- zwiedzanie zespołu klasztornego Convento de Cristo portugalskiej siedziby Templariuszy i Zakonu Chrystusowego (UNESCO).
Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, i nocleg.

Dzień 9: Śniadanie, dalszy ciąg zwiedzania Fatimy, przejazd do Batalha wywodzi się od portugalskiego wyrazu oznaczającego zwycięską bitwę, która dla Portugalczyków znaczy tyle, ile dla Polaków bitwa pod Grunwaldem– Mosteiro de Santa Maria da Vitória /Klasztor Matki Boskiej Zwycięskiej/(UNESCO)  świątynia ta uważana jest za jeden z najwspanialszych i najznamienitszych zabytków w Portugalii oraz jedno z najwybitniejszych dzieł gotyckiej architektury sakralnej w Europie przejazd do Alcobacia opactwo Santa Maria de Alcobaça (UNESCO) zbudowane przez zakon Cystersów
powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 10: Śniadanie. Fatima- czas wolny i na indywidualną modlitwę, około południa przejazd do Nazare słynnego kąpieliska nad Atlantykiem, plażowanie. W godzinach wieczornych  wyjazd z Nazare, nocny przejazd do Saragossy.

Dzień 11:  O godz. 6.30 msza w Sanktuarium Matki Bożej del Pilar największe Maryjne Sanktuarium w Hiszpanii, miejsce objawienia Matki Bożej św. Jakubowi, krótki spacer po mieście i przejazd do Montserrat katalońska Częstochowa, opactwo Matki Bożej z Montserrat męski klasztor benedyktyński, położony w masywie górskim Montserrat, znany z kultu figury Matki Boskiej, tzw. „Czarnulki” (La Moreneta). Przejazd na Costa Brava, zakwaterowanie hotelu, obiadokolacja, nocleg

Dzień 12: Śniadanie,  odpoczynek nad morzem , po południu rejs statkiem wzdłuż wybrzeża do najspokojniejszej miejscowości i najczystszej plaży w pasie śródziemnomorskim, powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg

Dzień 13: Śniadanie. Przejazd do La Salette /po drodze obiadokolacja/ Sanktuarium Matki Bożej Płaczącej z La Salette. Udział w procesji ze świecami. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 14: Msza św., śniadanie, zwiedzanie Bazyliki, pokaz filmu o La Salette i czas na indywidualną modlitwę. Około godz. 12.00 i wyjazd w kierunku Polski, nocny przejazd

Dzień 15: Przyjazd w godzinach porannych.

DZIEŃ 1-2 (2 IX): WARSZAWA – LYON

Przelot do Lyonu. Zwiedzanie: Stare Miasto, Ratusz, Bazylika Notre Dame. Nocleg w okolicach Lyonu.

DZIEŃ 3(3 IX): LYON – ARS – LYON

Przejazd do Ars. Zwiedzanie miejsc, gdzie żył i pracował św. Jan Maria Vianney – patron wszystkich proboszczów, kanonizowany w 1925 r. przez papieża Piusa XI. Nocleg w okolicach Lyonu.

DZIEŃ 4 (4 IX): LYON – LA SALETTE

Przejazd do Sanktuarium Matki Boskiej Płaczącej, gdzie Maryja objawiła się w 1846 dwojgu pastuszkom. Droga Krzyżowa, wieczorna liturgia. Przejazd do hotelu w okolicach La Salette.

DZIEŃ 5 (5 IX): LA SALETTE – CARCASONNE – LOURDES

Przejazd do Carcasonne, zwiedzanie starego miasta. Przejazd do Lourdes – udział w nabożeństwie wieczornym.

DZIEŃ 6 (6 IX): LOURDES

Zwiedzanie Sanktuarium i miejsc związanych z objawieniami. Udział w Drodze Krzyżowej. Nabożeństwo wieczorne – procesja światła, możliwość kąpieli w basenach.

DZIEŃ 7 (7 IX): LOURDES – LOYOLA – BURGOS

Przejazd do Loyoli, nawiedzenie domu rodzinnego św. Ignacego z Loyoli i Bazyliki Księży Jezuitów. Przejazd do Burgos – dawnej stolicy Starej Kastylii ze starówką z ciemnego kamienia i jedną z najwspanialszych katedr gotyckich w całej Hiszpanii (wieczorny spacer po mieście).

DZIEŃ 8 (8 IX): BURGOS – LEON – SANTIAGO DE COMPOSTELA

Przejazd do Leon, zwiedzanie: Katedra, Stare Miasto. Przejazd na nocleg w okolice Santiago de Compostela.

DZIEŃ 9 (9 IX): SANTIAGO DE COMPOSTELA – FATIMA

Zwiedzanie Sanktuarium św. Jakuba Apostoła, którego marmurowy grobowiec został odkryty ok. 800 r i odtąd stał się jednym z najważniejszych szlaków pątniczych. Przejazd do Fatimy, udział w wieczornej procesji.

DZIEŃ 10 (10 IX): FATIMA

Zwiedzania bazyliki oraz placu sanktuaryjnego a także miejsc związanych z objawieniami, zwiedzanie Aljustrel. Udział w wieczornym nabożeństwie.

DZIEŃ 11 (11 IX): FATIMA – LIZBONA

Przejazd do Lizbony. Zwiedzanie: Katedra, Kościół św. Antoniego, Wzgórze św. Jerzego, wjazd na cokół Figury Chrystusa Króla, Klasztor Hieronimitów, Wieża Belem, Pomnik Odkrywców. Nocleg w okolicach Setubal.

DZIEŃ 12 (12 IX): LIZBONA – NOWY JORK

Przelot do Nowego Jorku.

Formularz zgłoszeniowy (proszę kliknąć na napis)

Proszę dostarczyć do (Termin będzie podany w bliższym czasie) : Wypełniony formularz, kopię paszportu i zaliczkę w wysokości (Wysokość zaliczki będzie podana w bliższym czasie).

New York Travel Club. 60-09 56th Drive Maspeth, NY 11378

Można także przesłać emailem: ny.podroznik@gmail.com / rkoper@hotmail.com

Czeki wypisujemy na: New York Travel Club, LLC 

Można także dokonać przelewu na konto New York Travel Club, LLC na konto #1311129 w Polish &Slavic Federal Credit Union (konto czekowe).

W sprawie innej formy dostarczenia potrzebnych dokumentów i zaliczki proszę dzwonić do ks. Ryszarda 347 876 3738

Całość należy wpłacić do (Podam w bliższym czasie)

Więcej informacji: 347 876 3738, rkoper@hotmail.com