Podziękowanie

Słowa z liturgii mszalnej na Nowy Rok: „Niech cię Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą, niech cię obdarzy swą łaską. Niech zwróci ku tobie oblicze swoje i niech cię obdarzy pokojem” są naszym podziękowaniem i życzeniami dla hojnych Ofiarodawców. Mają one moc spełnienia, bo są omodlone przez siostrę Rut i jej podopiecznych oraz Wspólnotę Dobrego Samarytanina.

Dzięki Wam w przeciągu kilku miesięcy zbudowano dwa skrzydła sierocińca w Tanzanii dla głodujących sierot /każde ma ponad 50 metrów długości/, zebrano całą sumę na budowę kościoła, zgromadzono już 12 tys. dolarów na fundamenty pod trzecie skrzydło sierocińca.  Cały koszt fundamentów wynosi 15 tys. dolarów. Mamy nadzieję, że w najbliższym czasie uda nam się zebrać taką sumę. Ponadto powstało gospodarstwo rolne, gdzie są uprawiane różne rośliny na potrzeby sierocińca oraz hodowane krowy, owce i kozy. Coraz więcej dzieci z sierocińca znajduje adoptowanych rodziców. Zakon Dobrych Samarytanek rozrasta się. Obecnie jest już 7 nowicjuszek. Serce raduje się, gdy widzimy, jak Miłość zrodzona w Betlejem staje się Ciałem i spełniają się słowa Chrystusa: „Byłem głodny, a daliście mi jeść…”

We wtorek, 2 stycznia Małgorzata Kaleta, koordynatorka Wspólnoty Dobrego Samarytanina spotkała się w Warszawie z wybitnym polskim reżyserem Patrykiem Vegą /ostatni film „Botoks”/, który jest najhojniejszym sponsorem sierocińca. Ta rozmowa dała nadzieję, że to dzieło, dzięki różnego rodzaju wsparciu wspaniałego reżysera o szlachetnym sercu będzie dalej się rozwijać i będzie nagłaśniane przez film światowej sławy reżysera. Po tej rozmowie siostra Rut zdecydowała się na pożyczkę 40 tys. dolarów na budowę murów trzeciego skrzydła sierocińca. Zostanie jeszcze czwarte skrzydło do zbudowania i po jego zakończeniu planujemy budowę domu dla woluntariuszy, ponieważ wielu, i to młodych ludzi chce tam pojechać, aby pomagać przez pewien czas.Serdecznie dziękujemy za dotychczasowe wsparcie i mamy nadzieję, że wspólnymi siłami ukończymy to wspaniałe dzieło, dzięki któremu uratujemy życie niejednego dziecka. Bóg zapłać.