Spotkanie Wspólnoty Dobrego Samarytanina

Spotkanie Wspólnoty Dobrego Samarytanina w sobotę, 7 kwietnia 2018 r. w kościele św. Stanisława BM w Ozone Park

Dzieło Siostry Rut w Tanzanii wspierane przez Wspólnotę Dobrego Samarytanina z Nowego Jorku, dzięki hojnym ofiarodawcom i woluntariuszom rośnie w zadziwiającym tępcie. Wybudowano już trzy skrzydła sierocińca /każde ponad 50m. długości/, w budowie jest już kościół, kilka dni temu wysłaliśmy $ 25 000 na studnię dla sierocińca. Za dwa tygodnie rozpocznie się wiercenie studni na głębokość 100m. Za te pieniądze będzie także wybudowana wieża ciśnień i doprowadzenie wody do sierocińca. W gospodarstwie dla potrzeb sierocińca są krowy, kozy, owce, kury itd. A na polu zasadzono dwa tysiące drzew owocowych, uprawia się także warzywa. Sieroty są adoptowane przez przybranych rodziców z USA.

Zrobiono bardzo dużo, ale jest wiele do zrobienia. Trzeba te budynki wyposażyć. Znamy polskie powiedzenie: „Nowe mieszkanie, to taka skarbonka na pieniądze”. W najbliższym czasie planujemy przeprowadzić akcję charytatywną: „Ufunduj dla sieroty łóżko”. Pozostanie do wybudowania najdroższe czwarte skrzydło, w którym będzie punkt medyczny. W planach są jeszcze inne inwestycje, a ich realizacja będzie zależeć od hojności ofiarodawców.

Dzięki tym inwestycjom afrykańskie nie tylko zostaną niejednokrotnie uratowane od śmierci głodowej, ale także znajdą namiastkę rodzinnego domu.

Wokół tego wspaniałego dzieła powstał wianuszek szlachetnych i dobrych serc, przynależących w różnym stopniu do Wspólnoty Dobrego Samarytanina. Oprócz materialnej aktywności tej Wspólnoty chcemy jej nadać głęboki wymiar duchowy. Służyć temu będą spotkania, wyjazdy, wspólne przedsięwzięcia, a przede wszystkim spotkania w I sobotę miesiąca o godz. 18:30 w kościele św. Stanisława BM w Ozone Park / 90-01 101 Ave / skrzyżowanie Rockaway Blvd & 88th Street/, Ozone Park, NY 11417 Metro A, przystanek 88 Street/.

Na spotkanie zapraszamy wszystkich członków Wspólnoty Dobrego Samarytanina oraz sympatyków tej Wspólnoty. W czasie spotkania zakończymy odmówieniem Koronki nowennę do Miłosierdzia Bożego.  Później będzie spotkanie towarzyskie przy kawie, na który omówimy sprawy związane ze Wspólnotą oraz panoramowanymi akcjami charytatywnymi.