Tanecznym krokiem czynić dobro

Bal charytatywny organizowany przez parafię św. Jadwigi w Floral Park i Nowojorski Klub Podróżnika według uczestników należał do najbardziej udanych z dotychczas organizowanych. Sala wypełniona do ostatniego miejsca, świetna zabawa, muzyka jednego z najlepszych zespołów muzycznych The Masters, a może najlepszego w metropolii nowojorskiej. Stan Borys swoimi pięknymi piosenkami przywołał sentymentalne wspomnienia z najcudowniejszych naszych lat. Ukraińska artystka Luba zachwycała niesamowitym operowym głosem. Leonardo, artysta z Francji poderwał do tańca młodszą generację uczestników zabawy. Ciekawa loteria fantowa z obrazami utalentowanego nowojorskiego artysty Janusza Skowrona i jego syna. Wyśmienite jedzenie, a przede wszystkich wspaniałe towarzystwo sprawiły, że takie zabawy pozostają na zawsze w naszej pamięci. Już w czasie balu pytano nas, kiedy będzie taka następna zabawa. Z pewnością to było powodem tak udanej zabawy. Ale były także inne bardzo ważne czynniki, które przyczyniły się do sukcesu tego przedsięwzięcia.   

Ogromne znaczenie miał cele tego charytatywnego balu. A mianowicie pomoc ofiarom barbarzyńskiej agresji Moskali na Ukrainę. Na ten cel przeznaczyliśmy $9000. Pieniądze zostaną przekazane diecezjalnym oddziałom Caritasu, a one prześlą pomoc na Ukrainę. Pieniądze zostaną przesłane także do mojej archidiecezji Lubelskiej. Kapłan tej archidiecezji pracuje w kijowskim oddziale Caritasu, a zatem pieniądze dotrą bezpośrednio do potrzebujących w Kijowie.

Parafia św. Jadwigi w Floral Park prowadzi teraz generalny remont kościoła. W związku z tym Komitet Organizacyjny Balu postanowił ufundować ołtarz w kościele i przeznaczył na ten cel pozostałą sumę zebraną w czasie balu w wysokości $3634. Ilekroć będziemy stawać przy tym ołtarzu, będziemy pamiętać w modlitwie o ofiarach wojennych na Ukrainie i prosić Boga o pokój na świecie. Od modlitwy tak wiele zależy. Ten ołtarz będzie nam także przypominał czas radosnego czynienia dobra w tanecznym rytmie.

Uczestnicy balu wytworzyli wspaniałą atmosferę wzajemnej życzliwości, dobra, miłości i radości. Stworzyli inny wspaniały świat, gdzie chce się żyć, gdzie wraca nadzieja lepszego świata i jasnej przyszłości. 

Do sukcesu przyczynili się nasi sponsorzy. A wśród nich Polsko Słowiańska Unia Kredytowa, Janusz Skowron z synem, Adamba, Masarnia Kiszka, Piekarnia Syrena, Kawiarnia Riviera, kawiarnia San Cafe i wielu indywidualnych ofiarodawców jak między innymi Jagoda Kuszaj, która przepyszne suszi.

A najwięcej zawdzięczamy Komitetowi Organizacyjnemu Woluntariuszom, którzy poświęcił wiele czasu, pracy, pieniędzy w przygotowanie tego balu. Przygotowali także domowej roboty sałatki, ciasta i inne smakołyki.  Niektórzy pracowali po wiele godzin w domach, kilka popołudni spędzili w przegotowaniu Sali balowej i żywności. Kończyli nie raz prace po 12 w nocy, a w dzień balu pracowali do białego rana. Wbrew wielu z nich wymienię ich nazwiska: Kyc Bożena, Warchoł Jasia i Zbigniew, Bednarczyk Renata z córą, Chociej Krystyna i Marek, Gromek Małgosia i Zbyszek, Hajduczek Asia i Antoni, Komaniecka Bożena, Morkis Bożena, , Potaczała Wanda i Zbyszek, Prorok Kasia, Winnicki Stanisław i Halina, Mróz Ewa, Kot Zuzia i Alex oraz wielu innych.

Wraz z ks. Piotrem Rożkiem proboszczem parafii św. Jadwigi w Floral Park, NY składamy wszystkim serdecznie Bóg zapłać za wszystko! Niech Bóg Wam wynagrodzi za Wasze otwarte serca na potrzeby bliźnich.  

Filmik z Balu Nowojorskiego Klubu Podróżnika