Wietnam- Kambodża-Laos 20218

Kambodza062-750×350
Kambodza009-kopia
wietnam46
Kambodza128
wietnam5
GD8A3912
wietnam50
wietnam35
wietnam25
wietnam125
wietnam135
Kambodza126
Kambodza108
Kambodza033
Kambodza021
Kambodza039
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow

Hotele pięciogwiazdkowe. Jeden noc w hotelu czterogwiazdkowym. 

DZIEŃ 1-2 /18-19 II/: NOWY YORK- HO CHI MINH (SAJGON) WIETNAM (POŁUDNIOWA CZĘŚĆ KRAJU)

Lot z Nowego Jorku do miasta Ho Chi Minh (Sajgonu) w Wietnamie; przekroczenie linii dnia.

DZIEŃ 3 /20 II/: HO CHI MINH CITY (SAJGON), WIETNAM (POŁUDNIOWA CZĘŚĆ KRAJU)

Przylot do Sajgonu (Ho Chi Minh City). Nasz przewodnik będzie czekał na nas na lotnisku i przewiezie nas do hotelu. Reszta dnia to czas wolny, aby dostosować się do różnicy czasu. Hotel: Windsor Plaza Hotel lub podobny.

DZIEŃ 4 /21 II/: HO CHI MINH (SAJGON) – TAY NINH – HO CHI MINH (SAJGON) (POŁUDNIOWA CZĘŚĆ KRAJU)

Po śniadaniu, przejedziemy przez typową południowowietnamską okolicę do prowincji Tay Ninh w zachodniej części Wietnamu. W Tay Ninh odwiedzimy niesamowitą Wielką Świątynię Cao Dai (Cao Dai Great Temple), zbudowaną w 1926 roku. Ta świątynia jest uważana za jedną z najbardziej charakterystycznych budowli w całej Azji Południowo-Wschodniej. Jest to siedziba unikalnej sekty Cao Dai, religii, która jest mieszanka buddyzmu, chrześcijaństwa i konfucjanizmu. Nad wejściem do świątyni znajduje się all-seeing eye (wszystko widzące oko) – symbol sekty. Zwiedzający będą świadkami ceremonii codziennej mszy odprawianej przez wyznawców Cao Dai, która jest fantastycznym doświadczeniem. Po południu odwiedzimy słynne Tunel Cu Chi (Cu Chi Tunele), podziemny tunel zbudowany przez wietnamski ruch oporu podczas długiej walki o niepodległość, gdzie można dowiedzieć się więcej o wojnie w Wietnamie. Ponad 200 km tuneli stało się legendą, gdyż odgrywały one istotną rolę w czasie wojny. W okresie rozkwitu, tunele tworzyły podziemne miasta; były tam liczne drzwi pułapki, specjalnie wybudowane pomieszczenia mieszkalne, magazyny, fabryki broni, szpitale polowe, centra dowodzenia i kuchnie. Hotel: Windsor Plaza Hotel lub podobny

DZIEŃ 5 /22 II/: HO CHI MINH – MY THO MEKONG DELTA – HO CHI MINH (SAJGON) (POŁUDNIOWA CZEŚĆ KRAJU)

Dziś jedziemy do My Tho. Spokojna przejażdżka łodzią po rzece Mekong (Mekong Delta River); oglądamy domy na palach, plantacje owoców i wioski rybackie wzdłuż brzegu rzeki. Docieramy do wyspy Thoi Son, aby zjeść tu smaczny obiad w sadzie owocowym. Następnie jedziemy do An Khanh. Bedzie tu mniej turystów niż w Ben Tre, ale tutaj znajdziemy spokój i ciszę w czasie rejsu na pokładzie ręcznie wisłowanych łodzi (sampanie) wzdłuż naturalnych kanałów. Będzie można spróbować sezonowych owoców i herbaty miodowej, jak również słuchać południowo-wietnamskiego muzyki ludowej wykonywanej przez lokalnych mieszkańców. Będziemy podziwiać malowniczy styl życia mieszkańców, mijając plantacje owoców i wsie. Będziemy mogli spróbować wspaniałe słodycze kokosowe. Dziś wieczorem będziemy jeść pieczonego wietnamskiego prosiaczka. Hotel: Windsor Plaza Hotel lub podobny.

DZIEŃ 6 /23 II/: HO CHI MINH – ANGKOR, KAMBODŻA (LOT DO KAMBODŻY)

Dziś będziemy zwiedzać Ho Chi Minh City (Sajgon). Zaczniemy od Pałacu Zjednoczenia (Reunification Palace). Obecnie budynek ten służy jako muzeum i jest miejscem oficjalnych przyjęć. W pobliżu znajdują się Poczta (Post Offic) i sajgońska Bazylika Notre-Dame (Saigon Notre-Dame Basilica), wybudowane odpowiednio w latach 1877 i 1883. To główne zabytki miasta. Neo-romańska w stylu bazylika Notre Dame jest główną siedzibą kościoła katolickiego we współczesnym Wietnamie. Następnie odwiedzimy muzeum Pozostałości Wojny (War Remains Museum), gdzie można dowiedzieć się wiele na temat wojny w Wietnamie. Po południu lecimy do Angkor w Kambodży. Hotel: Angkor Era Hotel Siem Reap.

DZIEŃ 7 /24 II/: ANGKOR, KAMBODŻA

Dziś odwiedzimy świątynię Angkor Wat, która jest jednym z 7-miu cudów świata, i wpisana jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Angkor Wat jest jedną z największych świątyń na świecie, o objętości równej objętości piramidy Cheopsa w Egipcie. Świątynie Angkoru zostały skonstruowane w latach 1113 – 1150. Odwiedzimy też świątynię Ta Prohm, znaną jako miejsce kręcenia hollywoodzkiego filmu „Tomb Raider”. Ruiny tej świątyni są porośnięte olbrzymimi drzewami dżungli, a ze względu na wspaniałą atmosferę, to miejsce pozostało nietknięte. Ta świątynia została zbudowana na przełomie XII i XIII wieku przez króla Jayavarman VII w hołdzie dla jego królewskiej matki. Po tym gdy Angkor został opuszczony, stolicę przeniesiono do miasta Phnom Penh w XV wieku, wtedy obszar Angkor został zajęty przez Tajów. Większość świątyń, pozostawionych w dżungli, zaczęła zarastać drzewami. Po 4-ch wiekach, świątynie Angkor zostały odkryte przez francuskiego przyrodnika Henry Mohout w roku 1850.

Po obiedzie kontynuacja wycieczki, odwiedzimy Południowa Brame miasta Angkor Thom, które jest ostatnią stolicą imperium Khmerów, otoczona grubymi murami, zawierającymi pięć monumentalnych bram zbudowanych przez króla Jajavarnam VII, między 1181 i 1218. Następnie zobaczymy Świątynia Bayon (Bayon Temple), jest ozdobiona czterema Buddy stoi na każdym z 49 wieżami, buddyjskiego klasztoru w sercu kompleksu Angkor Thom. Następnie zobaczymy Świątynię Bapoun (Bapoun Temple ), główną świątynią czasów Khmer Empire. Później po Świątyni Phimean Akas, zobaczymy Taras Słonia (Terrace of The Elephant ) i Taras Krola Leper (Terrace of Leper King).  Hotel: Angkor Era Hotel Siem Reap lub podobny.

DZIEŃ 8 /25 II/: ANGKOR, KAMBODŻA

Dziś odwiedzimy Banteay Sre, uważany za klejnot klasycznej sztuki Khmerów. Świątynia ta jest zdecydowanie miejscem docenianym przez odwiedzających. Po południu wizyta w Banteay Samre i Pre Rup. Ta świątynie w Angkor w Kambodży, zbudowano jako świątynie państwa króla Khmer Rajendravarman i poświęcono w 961. Góra na której zbudowano świątynie to połączenie cegły, czerwonej gliny i piaskowca. Tu odwiedzimy East Mebon, Ta Som, Neak Pean i Preah Khan. Pre Rup jest świątynią-mountain symbolizującej Mount Meru, zamknięte w stylu wschodnim Mebon, ale wyższy i artystycznie lepsze niż jego poprzednik. Po zwiedzaniu, możemy cieszyć się widokiem zachódu słońca nad Angkor Wat na górze Bakheng Hill. Hotel: Angkor Era Hotel Siem Reap lub podobny.

DZIEŃ 9 /26 II/: ANGKOR – PHNOM PENH, KAMBODŻA

Dzisiaj jedziemy do Phnom Penh. Obiad będziemy jeść w czasie postoju w Czterech Ramionach Rzeki – na lunch dopłyniemy łodziami. To będzie posiłek w stylu Kambodży. Hotel: Naga World Hotel & Entertainment Complex Phnom Penh lub podobny.

DZIEŃ 10 /27 II/: PHNOM PENH- VIENTIANE, LAOS

Dziś odwiedzimy Palac Królewskim. Srebrna Pagoda otrzymała swoją nazwę od 5000 kafelków czystego srebra, które zdobią podłogi. Ponadto, Pagoda Buddy jest wykonana z litego złota i ozdobiona jest ponad 9000 diamentów. Kolejna wizyta to Muzeum Narodowe, wielki czerwony i elegancki budynek w północnej czesci Pałacu Królewskiego. Muzeum, zbudowane w 1917 roku, jest skarbnicą sztuki archeologicznej Khmerów. Później lecimy lot do Vientiane w Laosie. Hotel: Don Chan Palace Hotel & Convention Vientiane lub podobny.

DZIEŃ 11 /28 II/: VIENTIANE-VANG VIENG, LAOS

Dziś jedziemy do Vang Vieng. Zatrzymamy się na zdjęcia w wiosce rybackiej Ban Houy Mo. Odwiedzimy stanowisko archeologiczne Vang Xang, gdzie znajduje sie jeden z najstarszych posągów Buddy, datujący się XI wieku. Odwiedzimy Jaskinie Tham Chang (Tham Chang Cave), jedna z najbardziej imponujących jaskiń naturalnych. Hotel: Riverside Boutique Resort lub podobnym.

DZIEŃ 12 /1 III/ : VANG VIENG – VIENTIANE

Dziś wracamy do Vientiane, stolicy Laosu, będziemy zwiedzać to miasto. Odwiedzimy Łuk Triumfalny Vientiane, który przypomina Łuk Triumfalny w Paryżu. Jednak jak to zazwyczaj w Laosie jest on ozdobiony mitologicznymi postaciami. Odwiedzimy Świątynie That Luang; jest to duża buddyjska stupa pokryta złotem, znajdująca się w centrum Wientian. Od momentu powstania, około III wieku, stupa przeszła kilka rekonstrukcji, ostania w 1930 roku. Świątynie That Luang jest powszechnie uważana za najważniejszy zabytek w Laosie i symbol narodowy. Kolejna swiatynia Wat Si Saket została zbudowana w 1818 roku na polecenie króla Anouvong. W Wat Si Saket znajduje się mur klasztorny z ponad 2.000 ceramicznymi i srebrnymi wizerunkami Buddy. Hotel: Don Chan Palace Hotel & Convention Vientiane lub podobny.

DZIEŃ 13 /2 III/ : VIENTIANE-LOT DO HANOI

Dziś wizyta w Parku Buddy (Budda Park), znanym również jako Xieng Khuan; to park rzeźby znajdujący się 25 km na południowy wschód od Wientian na łąkach przy rzece Mekong. Choć nie jest świątynią, park jest nazywany Wat Xieng Khuan (określenie nadawane świątyniom) ponieważ są tu liczne obiekty religijne. Nazwa Xieng Khuan oznacza Spirit City. Park gości ponad 200 hinduskich i buddyjskich posągów. Socjalistyczny rząd zdecydował na działanie parku Buddy jako atrakcji turystycznej i parku publicznego. Następnie lecimy do Północnego Wietnamu, do Hanoi, nazywanej „Paryżem Wschodu”. Hotel: Crowne Plaza zachód Hanoi lub podobny.

DZIEŃ 14 /3 III/: HANOI-HALONG BAY

Dziś wizyta w Hanoi, stolicy Wietnamu. Zaczynamy od Placu Ba Dinh, gdzie prezydent Ho Chi Minh odczytał Deklaracje Niepodległości Republiki Demokratycznej Wietnamu 2 września 1945. Kiedy Ho Chi Minh zmarł, wybudowano tutaj granitowe Mauzoleum Ho Chi Minha, aby umieścić tu jego zabalsamowane ciało. Mauzoleum jest głównym miejscem turystyki i pielgrzymek.

Wiele ważnych budynków położonych jest wokół Mauzoleum, w tym Pałac Prezydenta, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Ministerstwa Planowania i Inwestycji oraz Budynek Zgromadzenia Narodowego. Odwiedzimy Pagodę Jednej Kolumny (One Pillar Pagoda), zabytkowa świątynie buddyjska w Hanoi. Świątynia ta jest uważana obok Świątyni Perfum, jako jedna z dwóch najbardziej znanych świątyń Wietnamu. Świątynia zbudowana jest z drewna na jednym filarze kamiennym o średnicy 1,25 m i jest zaprojektowana tak, aby przypominać kwiat lotosu, który jest buddystą symbolem czystości.

Odwiedzimy Świątynie Literatury (Temple of Literature), która jest Świątynia Konfucjusza w Hanoi. W świątyni mieści się Akademia Imperialna, pierwszy uniwersytet krajowy Wietnamu. Świątynia została zbudowana w 1070 roku w czasie rządów cesarza Ly Thanh Tong. Jest to jedna z kilku świątyń w Wietnamie, która jest dedykowana Konfucjuszowi, mędrcowi i uczonemu.

Następnie przejazd wzdłuż delty Czerwonej Rzeki ( Red River Delta) do Miasta Halong (Halong City). Tu można zobaczyć bawoły wodne, pola ryżowe i codzienne życie wietnamskich gospodarstw po obu stronach drogi. Dziś zobaczymy sztuke Lalkarstwa Wodnego (Water Puppetry), formę sztuki unikalną dla północnego Wietnamu. Hotel: Muong Thanh Quang Ninh hotel lub podobny lub podobny.

DZIEŃ 15 /4 III/: HALONG BAY-HANOI

Dziś będziemy, na pokładzie tradycyjnych drewnianych łodzi, żeglować po Zatoce Halong (Halong Bay). Na lunch zjemy świeże owoce morza serwowane na pokładzie łodzi. Przygotuj się na wspaniałe zdjęcia wapiennych, stromych zbocz maleńkich wysp z fantazyjnymi nazwami: Walczące Koguty, Kaczka, Palec, Palnik Kadzidła i Kamienne Psy. Zatrzymamy się w pływającej wsi na zatoce, Ba Hang, a następnie udamy się do najpiękniejszej jaskini o nazwie Thien Cung i odkryjemy ogromne komnaty jaskimi ozdobione stalaktytami i stalagmitami. Potem wracamy do Hanoi. Hotel: Crowne Plaza zachód Hanoi lub podobny.

DZIEŃ 16-17 /5 – 6 III/: HANOI- NEW YORK

Po śniadaniu, jedziemy na lotnisko. Lecimy z Hanoi do Nowego Jorku.