|

Włochy: Maj 2025

Wstępne zapisy- proszę podać:

1.Nazwisko i imię

Zazwyczaj 10 miesięcy przed planowanym wyjazdem (są od tego wyjątki) zamieszczam konkretne informacje o programie i cenie wyjazdu.

2.Numer telefonu i adres emaliowy

3.Przesłać na mail: rkoper@hotmail.com lub zgłosić telefonicznie: 347 876 3738

Wstępny zapis do niczego nie zobowiązuję jest to ważna informacja dla organizatora o tym, jakie jest zainteresowanie tym wyjazdem i czy jest szansa zebrania wystarczającej grupy.

Po tym ogłoszeniu wpłacamy zaliczkę, która jest potwierdzeniem wyjazdu. Kolejność wpłat decyduje o naszym wyjeździe.    

Dzień 1 (17.05): Wylot z Nowego Jorku /JFK/ do Rzymu                       

Dzień 2 (18.05): Odbiór grupy z lotniska Fiumicino około godziny 11:00, Monte Casino – Cmentarz polskich żołnierzy z II wojny światowej. Zwiedzanie opactwa św. Benedykta, patrona Europy. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3 (19.05): Śniadanie. Rejs na wyspę Caprii, jednej z najbardziej egzotycznych i najchętniej odwiedzanych miejsc w obrębie Morze Śródziemnego. Piękne wybrzeża, plaże, wynurzające się z morza formacje skalne i ukryte wapienne jaskinie. Dla zainteresowanych możliwość wpłynięcia do Lazurowej Groty (przy sprzyjających warunkach pogodowych –bilet 15 euro). Neapol – stolica południa Włoch. Zwiedzanie miasta. Nawiedzenie między Katedry św. Januarego, gdzie każdego roku na oczach tysięcy ludzi dokonuje się cud wzburzonej krwi św. Januarego. Przejazd na nocleg i obiadokolację (max 100 km).

Dzień 4 (20.05): Śniadanie. Pompeje – Msza Święta sanktuarium MB Różańcowej. Stare Pompeje (stanowisko archeologiczne) – antyczne miasto zasypane przez popiół podczas ogromnej erupcji Wezuwiusza w 79 r. Przejazd do Monte Sant’Angelo, gdzie znajduje się jedno z najsłynniejszych w Kościele katolickim sanktuariów ku czci świętego Michała Archanioła. Przejazd do San Giovanni Rotondo – Miasta św. Ojca Pio. Obiadokolacja i nocleg (około 350 km).

Dzień 5 (21.05): Msza Święta. Śniadanie. San Giovanni Rotondo – nawiedzenie relikwii Ojca Pio i zwiedzanie miejsc związanych z jego życiem i działalnością. Przejazd do Lanciano – nawiedzenie sanktuarium, w którym znajduje się przechowywany od dwunastu wieków Cud Eucharystyczny. Przejazd do Manopello, gdzie jest przechowywana chusta z odbiciem twarzy Jezusa. Przejazd na nocleg i obiadokolację w okolice Pescary (około 400 km).

Dzień 6 (22.05): Śniadanie. Przejazd do Loreto. Nawiedzenie Domku Loretańskiego. Legenda głosi, że w 1294 r. dom Matki Boskiej w Ziemi Świętej został przeniesiony w cudowny sposób przez anioły do gaju laurowego, czyli Loreto. Nawiedzenie cmentarza polskich żołnierzy z II Wojny Światowej. Przejazd do Asyżu i nawiedzenie Bazyliki MB Anielskiej w środku, której jest Porcjunkula – kościółek zbudowany przez św. Franciszka. Jest tu także miejsce jego śmierci. Następnie nawiedzimy Bazyliki Św. Klary i Św. Franciszka oraz dom rodzinny Franciszka. Dojazd na  obiadokolację i nocleg w okolicy Asyżu (około 200 km).

Dzień 7 (23.05): Śniadanie. Siena – chętnie odwiedzana przez turystów zainteresowanych zabytkami architektury i zachowanymi w mieście dziełami sztuki. Pośród wielu wspaniałych kościołów nawiedzimy świątynię San Domenico, która kryje kaplicę św. Katarzyny z jej relikwiami. Następnie udamy się do Florencji – miasto było ważnym miejscem w historii regionu, Włoch, a również i świata. Szczególnie jej znaczenie w sferze nauki i sztuki w okresie Renesansu jest nie do przecenienia. Odwiedzimy tu miedzy innymi wspaniałe zabytki, jak: Basilica San Miniato al Monte, Plac Michała Anioła, Piazza del Duomo, Baptysterium, Most Złotników. Przejazd na nocleg i obiadokolację w okolicę Padwy (około 450 km).

Dzień 8 (24.05): Śniadanie. Przejazd do Wenecji– niektórzy nazywają to miasto cudem, który po prostu trzeba zobaczyć. Bogato zdobione zabytkowe budynki i malownicze kanały tworzą niezapomnianą atmosferę tego miasta. My przepłyniemy Kanałem Wielkim na Plac Św. Marka i zwiedzimy mały i duży plac, pałac Dożów, Bazylikę św. Marka. Zwiedzanie kontynuować będziemy urokliwymi uliczkami w kierunku mostu Rialto, Czas wolny, powrót tramwajem wodnym na parking. Przejazd do Padwy- Jest to wyjątkowe miasto. Zachwyca swą urokliwością i zaraża pięknem. Często jest kojarzone ze św. Antonim. Odwiedzimy między innymi: Bazylikę św. Antoniego, plac uniwersytecki. Przejazd do hotelu w okolicach Werony.  Obiadokolacja i nocleg (około 180 km).

Dzień 9 (25.05): Śniadanie. Przejazd do Werony – Miasto przez wielu uważane za najpiękniejsze włoskie miasto, zachwycające ogromną ilością pięknych zabytków, pałaców, zamków, mostów i kościołów. Jednak to co przyciąga ponad 3 miliony turystów rocznie to miłosna historia kochanków Romea i Julii, według sztuki Williama Szekspira. Zwiedzanie miasta, w tym także domu Romea i Juli. Przejazd do Mediolanu – kosmopolitycznej stolicy mody. Zwiedzanie: Piazza del Duomo, miejsce spotkań mieszkańców miasta i turystów z całego świata. Centralną część placu zajmuje słynna katedra, czyli Duomo, trzeci co do wielkości kościół Europy. Spacer po najstarszym i najbardziej eleganckim centrum handlowym we Włoszech – Galleria Vittorio Emanuele ze sklepami znanych włoskich projektantów, restauracjami i kawiarniami. Przejście na Piazza della Scala z najsłynniejszą operą na świecie – La Scala.

Dzień 10 (26.05): Śniadanie, Piza – Miasto znane głównie z Krzywej Wieży na Campo dei Miracoli. Zwiedzimy: Campo dei Miracolo – „Pole cudów”, Duży plac, na którym znajduje się katedra, baptysterium i Krzywa Wieża, budowla, która miała być dzwonnicą katedry, jednak z powodu grząskiego gruntu, już w trakcie budowy, zaczęła się przechylać. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Rzymu (około 380 km).

Dzień 11 (27.05): Śniadanie. Rzym – Rzym z Watykan to niesamowite miejsce na świecie. Na każdym kroku napotykamy malownicze place z fontannami i pomnikami, kamienice, zdobione pałace, kościoły czy starożytne ruiny, świadczące o wielowiekowej historii. To po prostu Wieczne Miasto, stolica chrześcijaństwa. W tym dniu zwiedzimy: Lateran, Święte Schody, Rzym antyczny, Bazyliki Większe Santa Maria Maggiore i Pawła za Murami. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 12 (28.05): Śniadanie. Watykan – 8:45 Msza Św. Przy grobie Św. Jana Pawła II, Muzea Watykańskie, Bazylika św. Piotra, place i fontanny, Rzym Barokowy.  Przejazd na nocleg i obiadokolację.

Dzień 13 (29.05): Otrzymamy pakiet śniadaniowy. Przejazd na lotnisko. Przylot do Nowego Jorku (JFK)