|

Ziemia Święta – Egipt – 12- 25 IX 2024

Uwaga: Z powodu konfliktu w Ziemi Świętej ta pielgrzymka została przeniesiona na inny czas. Wyruszymy, gdy będzie tam bezpiecznie.  Możemy się zapisać na inną bardzo atrakcyjną wycieczkę do Maroka
Pielgrzymka do Ziemi Świętej prowadzi nas widzialnymi znakami historii naszego zbawienia, ale to nie one wyznaczają zasadniczy nurt naszego pielgrzymowania. Nawiedzane miejsca, droga mierzona kilometrami są pomocne w pokonywaniu przestrzeni duchowych i zbliżaniu się do tego, co istotne. Gdy patrzę na pielgrzymów, którzy roniąc łzy wzruszenia z nabożną czcią całują skałę Golgoty, po której spływała krew naszego Zbawiciela, jestem pewien, że są na duchowej drodze, która prowadzi do spotkania ze zbawiającym Bogiem.
Wstępnie można się zapisać przez maila: rkoper2@gmail.com  / rkoper@hotmail.com  / ny.podroznik@gmail.com  lub dzwoniąc pod numer tel. 347 876 3738
ziemia1-2
ziemia2
ziemia4-2
s007a
s021
s111
s151
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow

I DZIEŃ (12 -13 IX) – NOWY JORK- TEL AVIV – GALILEA

Przylot do Tel Avivu. Przejazd do Galilei. Nocleg w Nazaret lub Tyberiadzie.

II DZIEŃ (14 IX) – JEZIORO GALILEJSKIE – GÓRA TABOR

Góra Ośmiu Błogosławieństw – nawiedzenie sanktuarium upamiętniającego Kazanie Pana Jezusa. Tabgha – nawiedzenie sanktuarium Prymatu św. Piotra. Kafarnaum – spacer po ruinach „miasta Jezusa”. Genezaret – rejs łodzią po jeziorze. Góra Tabor – nawiedzenie sanktuarium Przemienienia Pańskiego. Nocleg w Nazaret lub Tyberiadzie.

III DZIEŃ (15 IX) – KARMEL – NAZARET – KANA  

Karmel – nawiedzenie sanktuarium Stella Maris z grotą proroka Eliasza. Nazaret – nawiedzenie bazyliki Zwiastowania i kościoła św. Józefa. Kana Galilejska – liturgia odnowienia sakramentalnej przysięgi małżeńskiej. Nocleg w Betlejem lub Jerozolimie.

IV DZIEŃ (16 IX) – BETLEJEM – JEROZOLIMA

Betlejem – nawiedzenie bazyliki Bożego Narodzenia, kościoła św. Katarzyny Aleksandryjskiej z grotami św. Józefa i św. Hieronima, Groty Mlecznej i Pola Pasterzy. Syjon Chrześcijański: nawiedzenie kościoła św. Piotra in Gallicantu, bazyliki Zaśnięcia NMP oraz sali Wieczernika. Nocleg w Betlejem lub Jerozolimie.

V DZIEŃ (17 IX) – JEROZOLIMA         

Góra Oliwna: nawiedzenie kościoła Dominus Flevit, bazyliki Agonii w Ogrodzie Oliwnym, świątyni Grobu Maryi. Stare Miasto: nawiedzenie bazyliki św. Anny, kaplic Biczowania i Włożenia Krzyża. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Starego Miasta. Nawiedzenie bazyliki Grobu Pańskiego. Wizyta pod Ścianą Płaczu. Nocleg w Betlejem lub Jerozolimie.

VI DZIEŃ (18 IX) – GRANICA IZRAELSKO/ EGIPSKA – SYNAJ

Betania nad Jordanem- miejsce chrztu Jezusa. Krótki postój nad Morzem Martwym. Przejazd do Taby. Przekroczenie granicy izraelsko – egipskiej. Przejazd przez Półwysep Synaj do rezerwatu Świętej Katarzyny. Zakwaterowanie w hotelu. W nocy wyjście na Górę Mojżesza (dla chętnych).

VII DZIEŃ (19 IX) – SYNAJ – KAIR

Nawiedzenie klasztoru św. Katarzyny z biblijnym krzewem gorejącym. Przejazd do Kairu. Nocleg.

VIII DZIEŃ (20 IX) – KAIR   

Stary Kair – kościół Sergiusza, kościół tzw. „wiszący”, synagoga Ben Ezra. Giza: Sfinks i najsłynniejsze piramidy władców IV dynastii starożytnego Egiptu: Cheopsa, Chefrena i Mykerinosa. Wizyta w Muzeum Egipskim. Nocny przejazd pociągiem sypialnym do Asuanu (kolacja i śniadanie w pociągu).

IX DZIEŃ (21 IX) – ASUAN

Asuan – przejazd na wielbłądach do ruin dawnego klasztoru św. Symeona, kamieniołom z tzw. niedokończonym obeliskiem, wzniesienie Tabet el – Hawa z grobowcami możnowładców Siremputa I oraz II, Wielka Tama Asuańska. Zakwaterowanie na promie, rozpoczęcie trzydniowego rejsu w stronę Luksoru (posiłki na promie).

X DZIEŃ (22 IX) – ABU SIMBEL – KOM OMBO

Abu Simbel – najbardziej na południe położony kompleks świątyń starożytnego Egiptu. Kom Ombo – świątynia Sobka i Haroerisa. Kontynuacja rejsu.

XI DZIEŃ (23 IX) – EDFU

Edfu – świątynia Horusa, boga sokoła – Najlepiej zachowana świątynia starożytnego Egiptu. Kontynuacja rejsu.

XII DZIEŃ (24 IX) – TEBY ZACHODNIE – LUKSOR

Wykwaterowanie z promu. Teby Zachodnie – Dolina Królów (wejście do trzech grobowców), świątynia Hatszepsut, Kolosy Memnona. Luksor – zespół świątynny Karnak, świątynia luksorska. Dla chętnych (za dodatkową opłatą) lot balonem. Lot jest uzależniony od pogody.    

Przelot do Kairu i przesiadka do Nowego Jorku lub nocujemy w Kairze i następnego dnia rano lecimy do Nowego Jorku. Będzie to zależne od możliwości połączeń lotniczych.

XIII DZIEŃ (25 IX- jeśli nocujemy w Kairze) – KAIR

Przejazd na lotnisko. Wylot do Nowego Jorku.

Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzania

 

Cena: będzie podana w grudniu 2023 roku

W cenie:

  • klimatyzowany autokar/bus
  • noclegi w hotelu ***/**** (pokoje dwuosobowe, trzyosobowe na życzenie).
  • dwa posiłki dziennie z wyjątkiem pierwszego i ostatniego dnia, do śniadania kawa i herbata, do obiadokolacji woda
  • wstępy
  • napiwki
  • opieka Księdza/Przewodnika
  • ubezpieczenie NNW, KL i od chorób przewlekłych + COVID 19
  • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
  • bilet lotniczy Nowy Jork – Tel Aviv- Nowy Jork

FORMULARZ

Proszę dostarczyć do (podam termin w bliższym czasie wyjazdu): Wypełniony formularz, kopię paszportu i zaliczkę w wysokości (wysokość w bliższym czasie).

Do (podam w bliższym czasie)proszę wpłacić pozostałą sumę.

Na adres: New York Travel Club. 60-09 56th Drive Maspeth, NY 11378

Można także przesłać emailem: rkoper2@gmail.com  / rkoper@hotmail.com  / ny.podroznik@gmail.com 

Czeki wypisujemy na: New York Travel Club LLC 

Można także dokonać przelewu na konto New York Travel Club LLC na konto #1311129 w Polish &Slavic Federal Credit Union (konto czekowe).

Wpłata zaliczki będzie potwierdzeniem wyjazdu.

Jeśli dokonujemy przelewu z innego banku niż PSFCU należy wypełnić poniższy formularz. Aby wydrukować formularz należy nacisnąć lewą myszką poniższy formularz i przeciągnąć na biurko.

Ubezpieczenie NNW, KL i od chorób przewlekłych + COVID 19 załatwia Biuro Pielgrzymkowe Apostolos: http://apostolos.pl

Powyższe ubezpieczenie pokrywa koszt leczenia w przypadku choroby, czy wypadku w czasie pielgrzymki.

Możemy wykupić indywidualnie ubezpieczenie, które zapewnia zwrot pieniędzy za pielgrzymkę, gdy z jakiegoś poważnego powodu będziemy zmuszeni zrezygnować z wyjazdu. To ubezpieczenie możemy wykupić w agencji, która załatwia nam bilety lotnicze.

Jana (Eva) Fecus

Vice President

American Travel Abroad, Inc.

505 8th Avenue, Ste 801

New York, NY 10018

T: 212-586-5230, Ext. 114

eva@amta.com

www.amtaglobal.com