|

Zjednoczone Emiraty Arabskie (Dubaj, Abu Zabi i Szardża): 8 Dni – 19-26 II 2025

Zjednoczone Emiraty Arabskie to symbol niewyobrażalnego luksusu. To rozmach i bogactwo. Najlepszy czas na wakacje w Zjednoczonych Emiratach Arabskich trwa od jesieni do wiosny. ZEA to siedem różnych, zjednoczonych księstw. Najbardziej rozpoznawalnym symbolem Zjednoczonych Emiratów Arabskich jest Dubaj. Wzniesiony na pustyni, zdobył sobie miano miasta przyszłości.  Miasto zapiera dech swoim rozmachem i nowoczesnością, wszędzie odczuwalny jest jego luksus.


Stolicą Zjednoczonych Emiratów Arabskich jest onieśmielające Abu Dhabi. Miejsce styku nowoczesności z lokalnym folklorem i tradycjami, gdzie można podziwiać majestatyczne zabytki i budowle kultury islamskiej w sąsiedztwie drapaczy chmur. Abu Dhabi to kulturalne i gospodarcze centrum Emiratów Arabskich. Największa ze wszystkich siedmiu prowincji ZEA jest ściśle związana z wydobywaniem gazu ziemnego i ropy naftowej.

Najważniejsze atrakcje

❖ Pustynne Safari dżipami

❖ Dwugodzinny rejs jachtem

❖ Kolacja w formie bufetu Le Vendome w ośmiogwiazdkowym hotelu Palace

❖ Kolacja w formie bufetu w sześciogwiazdkowym hotelu Atlantis The Palm

❖ Arabska kolacja w pustynnym obozie

❖ Pilaw z owocami morza (tradycyjna potrawa)

❖ Wizyta w siedmiogwiazdkowym hotelu Burj Al Arab, Burj Khalifa 124FL, Louvre Abu Dhabi, Pałac Prezydencki z pokazem świetlnym, Ogród Cudów w Dubaju, Wielki Meczet Szejka Zayeda, taksówka wodna…

Dzień 1 i 2 (19-20 II): Nowy Jork – Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie).

Przelot z Nowego Jorku do Dubaju, kwintesencji krainy bogactwa i drapaczy chmur. Transfer do hotelu. Reszta dnia to czas wolny

Hotel: Asiana Grand Hotel / Grand Mercure lub podobny ★★★★★

Dzień 3 (21 II): Dubaj – Szardża – Dubaj (śniadanie / lunch w Emiratach / pilaw z owocami morza)

Odwiedzimy Sharjah, trzeciego co do wielkości emiratu po Abu Zabi i Dubaju. Różni się od luksusowego Dubaju bogatszą arabską historią i kulturą. Sharjah przywiązuje dużą wagę do ochrony kultury i dziedzictwa i jest uważany za „Kulturalną Stolicę Świata Arabskiego”. Odwiedzimy muzea i tradycyjne targi w Sharjah. Poznamy bardziej kulturę arabską w czasie naszej wędrówki ulicami tego miasta. Na Placu Kultury znajduje się cokół o wysokości 14 metrów, na którym znajduje się rzeźba Świętego Koranu. Stanowi on centralny element ronda na placu i reprezentuje duchowe serce miasta. Budowle w Szardży odgrywają ważną rolę w historii Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Muzeum Samochodów Klasycznych w Sharjah to idealne miejsce dla miłośników klasycznych samochodów, prezentujące ponad 100 klasycznych samochodów wyprodukowanych na początku XX wieku. Suk Centralny z dobrze znaną fasadą pokrytą niebieskimi płytkami. Ten Suk ten jest symbolem historii Zjednoczonych Emiratów Arabskich, widać go na banknocie pięciodirhamowym. Souq Al Jubail to punkt orientacyjny z kopułami i filarami tradycyjnej architektury islamskiej. Jest to jedno z najbardziej odpowiednich do zrobienia zakupów w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Muzeum Cywilizacji Islamskiej w Szardży Galerie na parterze przedstawiają zabytki wiary islamskiej oraz osiągnięcia arabskich naukowców i astronomów. Górne piętra oferują chronologiczny przegląd islamskiej sztuki i rzemiosła, w tym tekstyliów i wyrobów jubilerskich. Naszą uwagę zwróci zapewne haftowana złotem zasłona na drzwiach Świętej Ka’by i mozaiki wewnątrz centralnej kopuły przedstawiającej konstelacje zodiaku. Muzeum Morskie w Szardży prezentuje wspaniałe i różnorodne zabytki życia morskiego, które miało ogromny wpływ na dziedzictwo Szardży i rozwój nadmorskich miast przez ponad 6000 lat. Następnie wrócimy, aby odwiedzić słynny Złoty Suk, jeden z najstarszych i najbardziej fascynujących tradycyjnych rynków w emiracie. Niezależnie od tego, czy zrobimy tam zakupu, czy nie to na pewno zauroczy nas bogactwo różnych rzeczy wykonanych ze złota. Na koniec przepłyniemy tradycyjną taksówką wodną przez Dubaj Creek do Bastakiya.
Hotel: Asiana Grand Hotel / Grand Mercure lub podobny ★★★★★


Dzień 4 (22 II): Dubaj – Abu Zabi (śniadanie/lunch/8-gwiazdkowy hotel The Palace Hotel z kolacją w formie bufetu)

Dzisiaj odwiedzimy Dubaj Expo City, Expo 2020, które łączy hipnotyzujące widoki i dźwięki w zsynchronizowany spektakl muzyki, wody i ognia. Zobaczymy między innymi ściany, gdzie woda wydaje się płynąć w górę w wyniku inżynieryjnego wyczynu przeczącego grawitacji. Centralne spirale wytwarzają ryczące płomienie wodorowe o niezwykłych kolorach. Z tego miasta przyszłości udamy się do Wioski Dziedzictwa w Abu Zabi, gdzie można doświadczyć tradycyjnego stylu życia na pustyni. Wioska jest niejako kapsułą czasu ze starym sukiem, meczetem i osiedlem wzorowanym na życiu dawnych mieszkańców dzisiejszych Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Następnie udamy się na targ daktyli i skosztujemy wielu odmian daktyli z tego regionu. Odwiedzimy Hotel Palace to jedyny hotel ośmiogwiazdkowy na świecie, cud wyłaniający się z pustyni. Wchodząc do tego niezwykłego pałacu ze złota i marmuru i doświadczymy rzeczywistości baśni tysiąca i jednej nocy. Po czym spożyjemy królewską kolację w formie bufetu w hotelowej restauracji le Vendome.
Hotel: Grand Millennium Al Wahda Hotel/Le Royal Meridien lub podobny★★★★★

Dzień 5 (23 II): Abu Zabi – Dubaj (śniadanie/lunch/kolacja)

Najpierw udamy się do Wielkiego Meczetu Szejka Zayeda, gdzie łączą się harmonijnie prostota i piękno w oprawie zapierającego dech luksusu. Wielki Meczet Szejka Zayeda. Po wejściu do Wielkiego Meczetu Szejka Zayeda w Abu Zabi zrozumiemy dlaczego to miejsce jest wyjątkowe. Tutaj przychodzą ludzie w różnym wieku, różnych poglądów, aby podziwiać piękno architektury i pełniej zrozumieć religię i kulturę Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Meczet jest jednym z największych na świecie i jest pomysłem szejka Zayeda bin Sultana Al Nahyana – Ojca Założyciela Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Następnie odwiedzimy muzeum Świata Arabskiego – Luwr w Abu Zabi. Na koniec odwiedzimy zachwycający i monumentalny Pałac Prezydencki Qasr Al Watan. Jest to siedziba prezydenta oraz majestatyczny zabytek kultury, w którym zawarte jest bogactwo dziedzictwa i tradycji, które ukształtowały Zjednoczone Emiratów Arabskich. Niesamowitym przeżyciem będzie pokaz świateł.
Hotel: Grand Millennium Al Wahda Hotel/Le Royal Meridien lub podobny★★★★★

Dzień 6 (24 II): Dubaj (śniadanie/lunch/kolacja arabska w Desert Camp)

Dzisiaj odwiedzimy Dubai Miracle Garden z ponad 150 milionami kwiatów w pełnym rozkwicie. Ten raj o powierzchni 72 000 m² od ponad dziesięciu lat rozkwita i staje się jednym z najbardziej malowniczych, pachnących miejsc w regionie. Następnie czeka nas Pustynne Safari. W Dubaju wsiądziemy do dżipów i wyruszymy w stronę najwyższych wydm, które tworzą surrealistyczne krajobrazy pustyni. Towarzyszył będzie nam dreszcz emocji, gdy będziemy wspinać się i spadać, pokonując dżipami wydmy. Po dotarciu na kemping Beduinów zostaniemy powitani tradycyjną arabską kawą i będziemy mieli możliwość przejażdżki na wielbłądzie. Następnie spożyjemy specjalnie przygotowaną na grillu kolację. Później obejrzymy pokaz tańca Tanoura i urzekający taniec brzucha arabskiej tancerki. Po czym wrócimy do Dubaju.
Hotel: Voco Bonnington/Grand Millennium/Swissotel/Hyatt Regency lub podobny ★★★★★

Dzień 7 (25 II): Dubaj (śniadanie/lunch/6-gwiazdkowy Atlantis The Palm Hotel. Kolacja w formie bufetu)

Na początku dnia pojedziemy do Złotej Ramki, aby zrobić w niej zdjęcie na tle charakterystycznych budynków Dubaju. Następnie udamy się do kultowego meczetu Jumeirah z przerwę na zdjęcia. Odwiedzimy hotel Burj Al Arab w Dubaju, który wygląda jak arabski żaglowiec pływający po wzburzonym morzu. Następnie jachtem popłyniemy na wyspę, na której zobaczymy „najwyższą i najbardziej zakręconą” wieżę na świecie oraz Dubai Eye, największy na świecie diabelski młyn. Towarzyszyć nam będzie uroczą scenerią wyspy Bluewater. Kolacja w formie bufetu 6-gwiazdkowym hotel Atlantis The Palm Hotel.
Hotel: Voco Bonnington/Grand Millennium/Swissotel/Hyatt Regency lub podobny ★★★★★

Dzień 8 (26 II): Dubaj – Miasto rodzinne (śniadanie / specjały arabskie, lunch / kolacja w Dubai Mall we własnym zakresie)

Wolny czas dzisiejszego poranka możemy poświęcić na wypoczynek w luksusowym hotelu. Wewnętrzny dziedziniec jest miejscem relaksu, w którym goście mogą się spotykać, zjeść posiłek i cieszyć się piękną pogodą. Można także korzystać z trzech  odkrytych basenów. Hotel opuścimy o godz. 11:00 i będziemy kontynuować zwiedzanie bijących rekordy świata wspaniałych budowli Dubaju. Później odwiedzimy Al Seef. Każda fasada budynku w Al Seef została odnowiona w stylu oldschoolowym. Następnie odwiedzimy stragany handlowe, możemy napić się kawy w Starbucksie. Odwiedzimy Burj Khalifa, który jest obecnie najwyższym budynkiem na świecie. Jest to arcydzieło architektury, które łączy sztukę, inżynierię i tradycyjną kulturę. Wjedziemy windą na taras widokowy „Top of the City” na 124. piętrze, aby podziwiać panoramę całego Dubaju. Następnie udamy się do Dubai Mall, być może największego centrum handlowo-rozrywkowego na świecie. Możemy tu zrobić wszystkie zakupy w jednym miejscu. Podczas wizyty w centrum Dubaju zobaczymy najwyższą fontannę na świecie. Fontanna Dubaju to niepowtarzalna okazja, aby zanurzyć się w urzekającej wodzie, muzyce i świetle. Potężne strumienie wody, zanurzone w 30-akrowym jeziorze Burj, rozmieszczone są na obszarze o długości dwóch boisk piłkarskich. Fontanna wyrzuca jednocześnie do 22 000 galonów wody na wysokość 140 m. I to jest knieć magicznej, egzotycznej i futurystycznej wyprawy do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Jedziemy na lotnisko i wracamy do Nowego Jorku.

Highlights

❖ 4X4 vehicle Desert Safari

❖ Sailing on a private yacht 2 hrs

❖ One Le Vendome buffet dinner in the eight-star Palace Hotel

❖ One buffet dinner in six-star Atlantis The Palm Hotel

❖ One desert camp Arabian dinner

❖ One seafood pilaf

❖ Visit inside seven-star Burj Al Arab Hotel, Burj Khalifa 124FL, Louvre Abu Dhabi,

Presidential Palace with light show, Dubai Miracle Garden, Sheikh Zayed Grand Mosque, water taxi…

Itinerary

Day 1: Hometown ~ United Arab Emirates

Depart NYC and cross the international dateline. We will fight to United Arab Emirates

Day 2: Arrive in United Arab Emirates

Arrive in Dubai, the quintessential land of opulence, wealth and skyscrapers and transfer to your hotel. Balance of the day is at leisure
Hotel: Asiana Grand Hotel / Grand Mercure or similar★★★★★

Day 3: Dubai ~ Sharjah ~ Dubai (Breakfast/ Emirati Lunch/ One seafood pilaf)

Today we will visit Sharjah, it is the third largest emirate after Abu Dhabi and Dubai. It is different from the luxury of Dubai and has a thicker Arab history and culture. Sharjah attaches great importance to cultural protection and inheritance and has the title of „Cultural Capital of the Arab World”, which shows its contribution in the field of culture and education. Today we will walk into the museums and traditional markets in Sharjah, learn more about Arabic culture, and wander in the cultural ocean of Sharjah! Cultural Square features a 14-metre high pedestal with a sculpture of the Holy Quran. It is the centerpiece of the roundabout in the square, representing the spiritual heart of the city. These Sharjah buildings are of prominence in UAE history. Sharjah Classic Car Museum is an ideal destination for classic cars lovers, displaying more than 100 classic cars manufactured in the early 20th century. Central Souk With a well-known blue tile-trimmed facade. This souk is also symbolic of the history of UAE, featuring prominently on the five-dirham note. Souq Al Jubail stands as a landmark with domes and pillars that are traditional to Islamic architecture. One of the most ideal places to visit in Sharjah for grocery shopping and a perfect example of shopping in the UAE culture. Sharjah Museum of Islamic Civilization The ground-floor galleries cover aspects of the Islamic faith and the achievements of Arab scientists and astronomers. The upper floors offer a chronological overview of Islamic arts and crafts, including textiles and jewelers. Don’t miss the gold-embroidered curtain for the door of the Holy Ka’ba and the mosaic inside the central dome detailing the zodiac constellations. Sharjah Maritime Museum presents marvelous and diverse aspects of the sea- related life that had such a great impact on Sharjah’s heritage, and the development of coastal cities for over 6,000 years. Then we back to visit the famous Gold Souk, one of the oldest and most fascinating traditional markets in the emirate. Whether you’re just browsing, or genuinely on the hunt for even the smallest amount of precious gold, we will take a walk through the glittering bazaar to find designs from around the world crafted with a variety of carats. Board one of the traditional local water taxis and cross the Dubai Creek to Bastakiya area.
Hotel: Asiana Grand Hotel / Grand Mercure or similar★★★★★

Day 4: Dubai ~ Abu Dhabi (Breakfast/Lunch/8 star The Palace Hotel Buffet Dinner)

Today we will visit the Dubai Expo City, a global benchmark for green communities, and unlock a variety of surreal experiences in this amazing mini future city. We will then go to the Abu Dhabi’s Heritage Village, a family-friendly spot to experience the traditional way of life in the desert. The village is an immersive time capsule, with an old-world souk, mosque and camp modelled on life in pre-modern UAE. Then, head to the Date Market, and sample some of the many varieties of dates from the region. The Palace Hotel is the only eight-star hotel in the world, a miracle rising from the desert. Walking into this magnificent palace made of gold and marble, you will think that you have come to the Arabian palace in „Arabian Nights.” Enjoy a palace buffet dinner in the hotel’s le Vendome restaurant.
Hotel: Grand Millennium Al Wahda Hotel/ Le Royal Meridien or similar★★★★★

Day 5: Abu Dhabi ~ Dubai (Breakfast/Lunch/Dinner)

We will first go to the Sheikh Zayed Grand Mosque, where simplicity and beauty are harmoniously integrated, and the design from the outside to the inside is all about luxury. Sheikh Zayed Grand Mosque. When you enter Abu Dhabi’s Sheikh Zayed Grand Mosque, you will understand why it is such a special place. Here, people from all ages come together to take in the architecture’s beauty and gain a deeper understanding of religion and culture in the United Arab Emirates. The mosque is one of the world’s largest and was the vision of Sheikh Zayed bin Sultan Al Nahyan – the Founding Father of the UAE. After later, admire cultural art at the Arab World’s first universal museum, the Louvre Abu Dhabi. The last stop is the magnificent Presidential Palace Qasr Al Watan is a working Presidential palace in Abu Dhabi and a majestic cultural landmark that invites you to discover the rich legacy of knowledge and tradition that has shaped the UAE’s journey. The light show at night is even more of a shocking experience!
Hotel: Grand Millennium Al Wahda Hotel/ Le Royal Meridien or similar★★★★★

Day 5: Dubai (Breakfast/Lunch/Arabian Dinner at Desert Camp)

Today we will visit Dubai Miracle Garden with more than 150 million flowers in full bloom, this 72,000-sq-m paradise has flowered into one of the region’s most picturesque, sweet-scented destinations for more than a decade now. The day later Desert Safari, we will board a 4X4 vehicle in Dubai and head out towards the highest sand dunes of the surreal surrounding desert. Feel the thrill of „dune bashing” as you spiral up and down the enormous golden dunes. Upon reaching the Bedouin campsite, you’ll be welcomed with traditional Arabic coffee and will have the option to ride a camel. Then, enjoy a specially prepared barbecue dinner. Later, enjoy a Tanoura dance show, then watch as a captivating belly dancer enchants you with her swirling dances before returning to Dubai.
Hotel: Voco Bonnington/Grand Millennium/Swissotel/ Hyatt Regency or similar★★★★★

Day 7: Dubai (Breakfast/Lunch/ 6 star Atlantis The Palm Hotel Buffet dinner)

Today, we will first take a look in the Golden Photo Frame to take a picture, one of Dubai’s landmark buildings, through which you can see the modern landmarks of Dubai and the scenery of the old city. Then, head to the iconic Jumeirah Mosque for a photo stop. We will visit the Burj Al Arab Hotel in Dubai, which looks like an Arabian sailing ship sailing in rough seas. Afterwards, we will take a Private Yacht out to sea for sightseeing. During the trip around the island, you will see the „tallest and most twisted” tower in the world and the Dubai Eye, the world’s largest Ferris wheel, to enjoy the charming scenery of the Bluewater Island. Tonight 6 star Atlantis The Palm Hotel Buffet dinner.
Hotel: Voco Bonnington/Grand Millennium/Swissotel/ Hyatt Regency or similar★★★★★

Day 8: Dubai~Hometown (Breakfast / Arabic specialties Lunch /Dinner Dubai Mall by your own)

This morning is free for leisure in the luxury hotel, the inner courtyard is a relaxing space for guests to meet, dine and enjoy the good weather. You may also enjoy the three outdoor swimming pools. We will check out at 11 in the morning and continue to explore the charms of Dubai’s great buildings of world’s records. After later, we will visit Al Seef, Every building façade in Al Seef has been given an old school makeover to take you back to Dubai’s past, from the shopping stalls right down to Starbucks, and the effect is simply delightful. The Burj Khalifa is the tallest building in the world today. It is an architectural masterpiece that combines art, engineering, and traditional culture. Take a sightseeing elevator to climb the tower quickly from the ground floor and stand on the outdoor observation deck „Top of the City” on the 124th floor to have a panoramic view of the whole of Dubai. Then, we will head to the Dubai Mall, maybe the largest shopping and entertainment center in the world. It will give you an excellent one- stop shopping experience! And you will have a chance to enjoy the beautiful musical fountain performance! Witness the tallest performing fountain in the world during your visit to Downtown Dubai. The Dubai Fountain offers a once-in-a-lifetime opportunity to immerse yourself in captivating water, music and light experience. Submerged within the 30-acre Burj Lake, powerful water jets are laid out strategically over an area the length of two football pitches. The fountain jets up to 22,000 gallons of water as high as 140m in the air at any one time. Then we flight back to New York.

Cena: 2 760

Cena zawiera

❖ Międzynarodowe bilety lotnicze z Nowego Jorku do Zjednoczonych Emiratów Arabskich z podatkami.

❖ W cenie luksusowe hotele 4–5 gwiazdek. Podane hotele mogą zostać zmienione na podobne co chodzi o ich klasę. Pokój dwuosobowy.

❖ Wstęp do miejsc objętych planem zwiedzania.

❖ Wykwalifikowani anglojęzyczni przewodnicy podczas całej wycieczki. Staram się załatwić przewodnika polskojęzycznego.

❖ Śniadania w formie bufetu amerykańskiego, obiady, kolacje, w tym specjalny lokalny posiłek.

❖ Wszystkie transfery lotniskowe, od daty przylotu do daty wylotu.

❖ Cały transport pomiędzy miastami. Usługi autokarowe z klimatyzacją w każdym mieście. Wszyscy kierowcy mają co najmniej 5-letnie doświadczenie w prowadzeniu pojazdu.

❖ Bezpłatna woda mineralna

❖ Wykwalifikowani kierownicy.

Cena nie zawiera

❖ Napiwek dla przewodnika 10 USD za osobę dziennie.

  ❖ Opłaty osobowe, takie jak pranie, strzyżenie, telefon, faks, płatna telewizja, napoje, napiwki i wszelkie dodatkowe wydatki na terenie hotelu.

❖ Wszelkie wydatki osobiste, które nie są wymienione w opłatach wliczonych w cenę.

Formularz zgłoszeniowy (kliknąć na napis „Formularz”)

Proszę dostarczyć do 10 maja 2024 roku 

-wypełniony formularz

kopię paszportu- paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z kraju docelowego.

zaliczkę w wysokości $ 800

Na adres: New York Travel Club. 60-09 56th Drive Maspeth, NY 11378

Można także przesłać emailem: rkoper@hotmail.com rkoper2@gmail.com

Czeki wypisujemy na: K&M International Travel Inc. 

Całość wpłacamy 4 miesiące przed wyjazdem.

Wpłata zaliczki będzie potwierdzeniem wyjazdu.

W przypadku innej formy płatności proszę dzwonić pod numer tel. 347 876 3738

W ramach tej opłaty mamy zapewnione ubezpieczenie od chorób i wypadków czasie naszej podróży. Szczegóły tego ubezpieczenia beda podane w bliższym czasie.

Aerial view of Dubai Palm Jumeirah island, United Arab Emirates